Bitcoine Vietnam da geçiyor

Vietnam, Bitcoin’i Yasallaştırmaya Hazırlanıyor.

Vietnam hükümeti bitcoini analiz etmeye hazırlanıyor. Yakın gelecekte Bitcoin’in yasallaşması için bir düzenleme gerçekleştirilecek. Başbakan Nguyễn Xuân Phúc, bu dijital varlıkları araştırıp yasallaştırmayı düşünen bir planı onayladı. Dijital para birimleri, ‘Vietnam’da yasal ve kabul edilebilir’ olabilir.

Başbakan, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin topluma nasıl entegre olabileceğini belirlemek için Adalet Bakanlığını diğer kuruluşlarla birlikte çalışmaya teşvik etti. Bir Vietnam haber sitesinde yayınlanan makaleye göre; “Başbakan Xuân Phúc, Adalet Bakanlığı’ndan, Nam Vadisi Devlet Bankası, Bilgi ve İletişim Bakanlığı, Kamu Güvenliği Bakanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı da dahil olmak üzere diğer ilgili bakanlık ve kurumlarla başkanlık etmesini ve koordine bir şekilde çalışılmasını ve bu yolla mevcut yasal çerçevenin incelemesini, kapsamlı bir değerlendirme yapılmasını ve hükümete uygun bir çözüm ve revizyon önerilmesini talep etti‘’

Makeleye göre bakanlığın Ağustos 2018 öncesinde yasallaştırmayı değerlendirme işlemini tamamlaması için Bitcoin ile ilgili tüm belgeler ve diğer bilgiler yıl sonuna kadar hazırlaması gerektiğini söyledi.

Bakanlık aynı zamanda, Haziran 2019’a kadar Bitcoin için vergilendirmeye ilişkin bir yasa hazırlayacak ve aynı yılın eylül ayında, bu para birimleriyle ilgili ihlallerin önlenmesi için bir yasa teklifi sunacak.

Comment (1)

  1. sverigapotek Ağu 27, 2017

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
12 yaşında Bitcoin’i keşfetti, zengin oldu !

ABD'nin Idho eyaletinden bir genç olan Erik Finman, "bitcoin milyonerleri" listesine en son katılan isim. 2011 yılında 12 yaşındayken yaptığı...

Kapat