Güney Kore, Kanada ve değişen bir Kripto Pazarı

kripto para birimleri, eşsiz bir finansal varlık sınıfıdır.Birincisi, sadece ulusal sınırlar içinde yaşamak zorunda değiller. Dünya çapında sürtüşmeden ticaret yapıyorlar ve Amerika’da, Ermenistan’da, Kanada’da veya Kamerun’da yaşıyor olsanız da, şifreli para birimleri satın alma, satma ve ticaret süreci aslında aynı.

Ve yine de, çoğu yatırımcının kriptokrasi ticareti için kullandığı borsalar, ikamet ettikleri ülkenin düzenlemelerine tabidir. Dahası, tek bir ülkedeki ticaret hacminin yeterince yüksek olması durumunda, o ülkenin borsalarında ve bu ülkenin düzenleme rejiminin piyasa yapılarının kripto para birimleri üzerinde fiyat etkileri oluşturması muhtemeldir.

Kore’de yükseliş

Geçen haftanın pazar eylemine baktığımızda, bu gerçeği gösteren belki de daha iyi bir ülke var: Güney Kore, milletvekillerinin ulusal hukukta bitkisel silahlar için kuralları en sonunda resmen oynamak için Japonya’yı takip etmeye yakın oldukları yerlerden .Belki de buna karşılık olarak, Kore pazarları uyanıyor

Kanada’daki Sınıflamalar

Ancak Güney Kore’nin ticaret hacmi kripto piyasalarında büyümenin kanıtı olsa da, Kanada menkul kıymet düzenleyicileri tarafından yayınlanan bir habere göre , hukuki rehberlikten ne kadar umursamaz olduklarına dair bir örnek verildi.

Açıklamanın, Kanada’nın, blok set projesi bağış toplama için bu tür araçların satışının nasıl yapılacağını araştırdığı için , “menkul simgeleri” ve “hizmet belirteçleri” arasında bir ayrım yaparak ABD’ye benzer bir yaklaşım getireceği teyid edildi.

Geçen ayın sonlarında yayınlanan SEC raporunu yakından takip etmemiş olanların , ana paket servisi bu oldu: Bir şifreleme simgesi bir güvenlik için ABD yasasında belirtilen ölçütleri karşılıyorsa, SEC bu simgeyi bir güvenlik gibi düzenleyecektir .

Bununla birlikte, her iki durumda da blok zincir varlık pazarındaki etki çok azdı.

CoinMarketCap’in verilere göre, Kanada’nın açıklamalarından bir hafta sonra, bağış toplama yönteminde kullanılan blok gövdeye dayalı varlıkların pazarında yaklaşık 10 milyar dolar oldu .

Muhtemel kararlar, böyle bir kararın zaten tüccarlar tarafından fiyatlandırılmış olabileceği ya da mevcut küresel yargı alanlarının çeşitliliği göz önüne alındığında, düzenleyici arbitrajın bir sınırlar çerçevesinde ne olursa olsun ilerlemeye devam edeceği inancını içermektedir.

Bununla birlikte, Kanada pazarlarında olgunluk eksikliğinin işareti olabilir.

Bir noktada, yerli müşterilere hizmet vermek üzere üç değişik borsanın kurulmasına rağmen, ilk 10 borsanın hiçbiri CAD ticareti çiftleri sunmuyor .

Ayrıca, en büyük borsası olan QuadrigaCX, toplam hacim bakımından 50. sırada yer alıyor ve son 24 saatte yalnızca 2,4 milyon dolar ticaret yapıyordu.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoine Vietnam da geçiyor

Vietnam, Bitcoin’i Yasallaştırmaya Hazırlanıyor. Vietnam hükümeti bitcoini analiz etmeye hazırlanıyor. Yakın gelecekte Bitcoin’in yasallaşması için bir düzenleme gerçekleştirilecek. Başbakan Nguyễn...

Kapat