Arşivcilik ve Fazla Stoklamaya ‘DUR’ Demek için Bit Geliri ve Bağışları Arttırlacak

Birçok tüccar ve kâr amacı gütmeyen gruplar bu günlerde bit yorgunluğunu kabul etmektedir, ancak bazıları bitkisel para almayı takiben hemen dijital para birimi fiat rezervlerine dönüştürür; oynaklığı önlemek için çoğu zaman. Bununla birlikte, iki tanınmış kuruluş olan Overstock.com ve Internet Arşivi (Wayback Machine), geçtiğimiz günlerde kazanç raporlarında, güzel kazançlar elde etmek ve aşırı deneyin nasıl çalıştığını görmek için bit yelkeni hedging edildiklerini açıkladı.
Wayback Makinesi, 2012’de Bitcoin Bağışlarını Kabul Etmeyi ve Hodling’i Anımsadı.
Bu İki Kuruluş, Bitcoin Gelir ve Bağışlarını Korumayı Seçiyor.İnternet Arşivi, sanatsal bir içerik kütüphanesi ve çok sayıda kayıtlı web sayfasıyla “tüm bilgiye evrensel erişim” sağlamayı amaçlayan, San Francisco merkezli bir kâr amacı gütmeyen kuruluştur.
1996 yılında Brewster Kahle tarafından kurulan portal,15 petabayttan fazla veri topluluğuna sahiptir,kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak faaliyet gösteren İnternet Arşivi,2012 yılından beri bitcoin bağışlarını kabul etti.Bu hafta Kahle, blog yazısında neden bitkisel paranın kâr amacı gütmeyen kuruluşun bilançosunda yerini tuttuğunu açıklama kararı aldı.

Kahire, “Neden bir Bitcoin’i bilançomuzda bulduğumuzu merak ediyorduk ve bunu açıklıkla açıklayacağımı zannediyordum” diye açıklıyor Kahle “Internet Arşivi, kemirgen ve diğer İnternet yeniliklerinin kâr amacı gütmeyen alanda nasıl yararlı olabileceğini araştırıyor,bunun bir parçası. Bağışlanan bitkinin nasıl kullanılacağını görmek istiyoruz, sadece satılmıyor. ”
Dolar karşılığı para değil
Kahle, organizasyonun bitkiyi nasıl kabul etmeye başladığını ve birkaç yıldır onunla birlikte birkaç çalışanı olduğunu kaydetti. Bir zamanlar İnternet Arşivi’nde çalışan ekibin üçte biri maaşlarına yakalamayı seçti.
2013’te kâr amacı gütmeyen kuruluşun kurucusu,web sitesi için de bir bitcoin ATM’i ekledi.
Web arşivinin kurucusu,”Birkaç yıl sonra fiyat çok yükseldi, ben şahsen İnternet Arşivine finansal riski azaltmak için kişisel olarak bazılarını aldım,ancak o zaman sadece onlar için para kazandırmadım” dedi.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
ICO’nun Kırılmasından korkan Çin Blockchain Konferanslarınu İptal Etti!

Çin medyası, Çin Halk Bankası'nın (PBOC), ilk para tekliflerinin çoğunluğunu para toplama yasalarına aykırı olduğunu ve daha önce Eylül ayında...

Kapat