Bitcoin 4 günde eridi.!!!

Çin’in dijital para arzını yasaklamasının ardından Bitcoin dolar karşısında sert geriledi.şu an itibariyle Bitcoin’deki 4 günlük kayıp yüzde 11’ü buldu. Dijital para birimi yaklaşık 652 dolar gerileme kaydetti.
Çin Merkez Bankası, dijital para pazarına en sert düzenlemeleri getirerek, dijital para halka arzı tekliflerinin yasadışı olduğunu ve ilgili toplayıcı faaliyetlerin derhal durdurulacağını açıklamıştı.

Çin Halk Bankası (PBoC) internet sitesinde “Initial Coin Offerrings (ICO)” hakkındaki soruşturmaları tamamladığını ve halihazırda tamamlanmış olan yasal ihlalleri cezalandırırken gelecekteki teklifleri cezalandıracağını açıkladı.

PBoC ifadesinde, tüm kripto para birimlerinin ticaretinin ve kullanımının artık Çin’de yasadışı olabileceğini önermekte.PBoC,”para otoriteleri tarafından verilmeyen sanal para birimlerinin,paraya eşdeğer yasal statüye sahip olmadığını ve pazar kullanımında para birimi olarak dolaştırılamayacağını ve kabul edilmemesi gerektiğini” söyledi.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Rusya resmi gazetesi, “merkez bankası ilk kripto para değişimini onayladı.”

Yakın tarihte Rusya'nın Başbakan Yardımcısı Yury Trutnev ile yaptığı röportaja göre,Rusya'nın merkez bankası ülkenin "Voskhod" olarak bilinen kripto döviz alışverişi...

Kapat