Evde Bitcoin Üretilir mi ?

5 Aşamada sizlere evde nasıl bitcoin üretebileceğinizi anlattık..

1.)Bir işe başlamadan önce o işin size uygun olup olmadığını tartmanız gerekir. Yoksa vereceğiniz emeğe, zamana ve harcadığınız paraya yazık olur. Tahminimiz Bitcoin madenciliğine başlama sebebiniz daha fazla bitcoin sahibi olmak istemeniz. Ancak bilmeniz gerekir ki bitcoin madencilik ekipmanları ve yüksek elektrik faturaları için ayıracak bir miktar paranız yoksa bu iş sizin için karlı bir iş olmayacaktır. Bu nedenle sadece bitcoin sahibi olmak istiyorsanız sadece bitcoin alın deriz ancak bitcoin madenciliğini evden yürütebileceğiniz, başta yatırımınızı yapıp sonrasında size kazandırmaya başlayacak bir iş olarak görüyorsanız evet bu iş size uygun olabilir.

2.)Bugünün bitcoin madenciliğinin zorluk seviyesinde evde kullandığınız bilgisayarınız ile ya da eski bir madencilik donanımı ile kar edebilmeniz çok çok zor. Eski bir madencilik donanımından kastımız ise son 6 ay içinde üretilmemiş olanlar!..Eğer iyi bir donanım arıyorsanız Spondoolis’e göz atmanızı öneririz. Çok kaliteli ancak görece fiyatları da yüksek cihazlar. Ayrıca unutmayın ki bitcoin mining donanımı tek ihtiyacınız olan şey değil. Bu donanımlar iyi bir güç kaynağı gerektirir, soğutulmaya ihtiyaç duyar ve ayrıca gürültülü çalışırlar. Bu yüzden serin bir yerde tutmanız gerekirse fan kullanmanız iyi olacaktır.

Eğer evde böyle bir ortamınız yoksa yine de aylık ödemesini yaparak Spondoolis’ten host edebilirsiniz. Ayrıca ebay gibi sitelerden çok uygun fiyatlara ikinci el cihazlar yakalayabilirsiniz.

3.)Süper bir bitcoin madencilik donanımı satın aldınız diyelim. Yine de tek başınıza bitcoin madenciliği yapamazsınız. Tek başınıza işlem kapasitesi yeterli olmayacaktır. Bu sebeple birlikte bitcoin mining yapıp karı paylaşan madenci havuzları ortaya çıkmıştır. Birlikte çalışmaya başladığınızda bir sonraki transfer bloğundan yaptığınız iş kadar karşılığını almaya başlarsınız.

4.)Tüm ihtiyaçları hallettiniz. Neredeyse madenciliğe başlamaya hazırsınız. Bitcoin madenciliği donanımıza kontrol etmek ve görüntülemek için bir madencilik programına ihtiyacınız olacak. Kullandığınız bitcoin mining donanımına uygun programı kullanmalısınız. Birçok madencilik havuzunun Bitminer gibi kendi yazılımları vardır ama bazılarında ise yoktur. Burada Bitcoin madenciliği yazılımlarının bir listesini bulabilir siniz. Bilgisayar için en popüler programlar BFGMinerve 50Miner programlarıdır. Mac kullanıcıları da Mac Miner isimli programı tercih edebilir.

5.)Evet, umarız bu aşamaya kadar her şey yolundadır. Madenci donanımınızı prize takın ve çalıştırın! Ayrıca cihazınızı bilgisayara bağladığınız dan (genellikle usb yoluyla) ve yazılı çalıştırdığınız dan emin olun. İlk yapmanız gereken Madenci havuzunuza girmek ve kullanıcı adı-şifre ile giriş yapmak.
Yapılandırma bittiğinde baya baya bitcoin madenciliğine başlamış oluyorsunuz. bir sonraki blok bulma işlemi tamamlandığında işlemlerden payına düşeni alacaksın. Ödülünü coin olarak alacaksın bu nedenle havuza kayıt olurken gerekli yere doğru bitcoin adresini yazmayı ihmal etme.

İşte böyle. Evde madencilik için gerekli donanım ve yazılımı kurdun ve bitcoin madenciliğine hoş geldin!

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Çin’den Flaş ICO Gelişmesi !!

First Financial Daily , PBOC ve ülke çapında tüm ICO belirteçlerinin derhal durdurulmasını talep eden altı hükümet birimi tarafından yapılan...

Kapat