Bitcoin neden çakıldı ?

Reuters’in yerel haber sitesi Caixin’e dayandırdığı habere göre, Çin hükümeti yerel Bitcoin borsalarını kapatacak,haberi bitcoin satışlarını artırarak değer kaybetmesine neden oldu.Rusya ve Çin’in ICO’lara karşı almış olduğu kararlar bitcoin’in yüzde 6 oranında değer kaybetmesine neden oldu, ilk başta bu iki devletin ICO’lara ve kripto para ağına destek verip yatırım yapacağı haberleri servis edildi,bu da değerinin bir anda şaşırtıcı şekilde yükselmesine neden oldu.

Daha sonra ki süreçte anlaşıldı ki,aslında büyük bir devlet desteğinin olmaması şirketlerin bekletilerini boşa çıkardı.Rusya’nın bu dijital para ağının çok güvenli olmaması ve yeterince tanımlanmamasında dolayı ileri zamana bırakıldı,hemen ardından Çin’de ICO ları yasaklamaya kalkması bitcoin de sert düşüşlere neden oldu.Analiz ekipimize göre bu düşme 3800 dolar seviyesine kadar gerilemesidir.

Lakin ileri ki süreçte Rusya ve Çin politaka değiştirirse tekrardan büyük bir sıçrama yapacaktır.Sonuç olarak borsa risk işidir,biraz daha düşmesini bekleyip alım yapılıp beklenilmelidir.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin ile kavurma alınır mı ?

Evet yanlış okumadınız, artık bitcoinle kavurma yemekte mümkün oldu. Son zamanlarda popüler hale gelen bitcoinle ev,araba,mobilya ve bir çok eşya...

Kapat