Çin’de Bitcoin ticareti yavaşlıyor !

Çin P2P bit eşiği ticareti son haftalarda hacimde büyük bir kayıp meydana gelmiştir. Haziran ayından bu yana, haftalık local bitcoins ticaret hacmi, yaklaşık 25.000.000 yuan bandına ulaşmıştır.Son 6 ayın yarısından azına tekabül ediyor. Çinli P2P ticareti Mayıs ayının sonundan bu yana beklenmedik bir şekilde yavaşladı. Ve hacim yaklaşık olarak Haziran’a kadar yarıya indirilmeden önce 7 gün içinde işlem gören yaklaşık 100.000.000 yuan bit eşiğinin değerinde yeni bir dönem oluşturuldu.

Buna binaen, Hong Kong’un resmi özerk olan Çin toprakları, son haftalarda P2P rekor kırmızısı ticaretini yaşıyor . Ağustos, hem ticaret hacminde, hem başlangıç ​​hem de sonunda ticarette yaklaşık 5,600,000 HKD’lik yeni bir ticaret hacminin kurulduğunu gördü. Kasım 2016’dan bu yana kaydedilen yaklaşık 4,000,000 HKD’lik zamana oranla % 25’in üzerinde bir kazanç Eylül ayı hacmi, ayın başında yeni bir seviyeye yükselen 6,150,000 HKD’lik bir düşüş belirtisi göstermiyor gibi görünüyor.

Spekülatörler, Çin P2P bitcoin ticaretindeki çöküşün katalizörü olarak yüksek derecede beklenen Çin şifreleme ağı kurallarına atıfta bulunuyorlar. Çin’in Hong Kong’u ekonomik ve mali yenilik için düzenleyici bir böge olarak görüp kullanabileceği , spekülatörler Hong Kong’un liberal eğilimli kriptoklima yönetmeliklerini denemek için bir araç olarak kullanılabileceğini tahmin ederek Hong Kong P2P ticaretindeki artışa katkıda bulunabilir olduğunu düşünmektedir. Sonuç olarak aylar öncesinden dünya piyasasına hakim olan bu görüş bitcoine olan talebi arttırmış , ve şaşırtıcı seviyelere yükselmesini sağlamıştır.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin neden çakıldı ?

Reuters'in yerel haber sitesi Caixin'e dayandırdığı habere göre, Çin hükümeti yerel Bitcoin borsalarını kapatacak,haberi bitcoin satışlarını artırarak değer kaybetmesine neden...

Kapat