Hangi ülkede vergiler Bitcoinle ödenebilecek ?

İsviçre’nin Chiasso belediyesi 2018’den itibaren vergi ödemelerini bitcoin ile ödenebileceğini duyurdu. Manifesto da, İsviçre’nin Bitcoin ve dijital para birimi sektörlerinde küresel bir lider olma hedefinde olduğu ifade edildi.
Chiasso, başlangıçta 250 İsviçre Frang (CHF) üstünü kısıtlayarak yöntemin denenmesini planlayarak, Ocak 2018’de başlayarak bitcoin’i bir vergi ödemesi şekli olarak kabul etmeye başlayacak. Burda ki amaç kaybolan vergi gelirlerine çözüm bulunabileceği amaçlanıyor.

Ayrıca, Chiasso belediye başkanı Bruno Arrigoni, şu açıklamayı yaptı ; “Chiasso uluslararası alanda hem kanton hem de İsviçre devleti için büyüyen teknolojik ve ekonomik büyümenin ana (merkez) üssü olarak bilindiğini” belirtti.

Buna binaen, İsviçre’nin Zug belediyesi geçtiğimiz Temmuz ayından bu zamana Bitcoin ile vergi ödemeleri alıyor. Şimdiye kadar 40’tan fazla kişinin vergisini Bitcoin’le ödediği kaydedildi.

Aynı zamanda kentte bulunan orta öğretim okullarında dijital para okuryazarlığını güçlendirmek için dersler konuldu.Burda ki amaç bu yeniliğe ayak uydurmak ve gelişimine ön ayak sağlamak.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Rusya kripto paraları yasalaştırıyor mu ?

Rusya maliye bakanlığı, 2017 sonuna kadar beklenen bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimleri yasalaştırmak için bir yasa tasarısı...

Kapat