Flaş iddia : Çin bitcoin borsalarını kapatıyor mu ?

Bloomberg , Wall Street Journal’de çıkan haberlere göre Çin, yakın bir zamanda Bitcoin ve diğer coin ağını kapatmayı planlıyor. Lakin resmi kaynaklardan bu bilgi doğrultulamadı .

Lakin resmi kaynaklardan bu konuyla alakalı bir açıklama yapılmadı. Çin’in en büyük borsaları olan OKCoin, BTCChina ve Huobi CEO’ları, bugün Bloomberg’e yaptıkları açıklamada, iddia edilen konu alakalı bir yasak bildirimi almadığını belirtti.

BTCC’nin CEO’su Bobby Lee, bu konuyla alakalı çıkan haberlerin ikna edici olmadığını, piyasayı manipüle etmek için oluşturulan spekülatif haberlerden ibaret olduğunu düşünüyor. Lee, aynı zamanda “Yetkililerden halen resmi bir bildirim bekliyoruz. Belli ki hassas bir zaman dönemi” dedi.

Wall Street Journal ise, Çin Merkez Bankası yetkilileriyle görüşmeler yaptıklarını ama görüşmede istedikleri cevapları alamadıklarını belirterek görüşmenin olumsuz geçtiği izlenimi doğurmuştur.

2 Eylül’de 4985$’lık tarihi zirveye ulaşan Bitcoin, Çin’den gelen ICO’ların yasaklanması kararının sonra ağır bir darbe yedi. Bitcoin, şu sıralarda 4293 dolar bandında işlem görüyor.
Çin, yerel borsalar aracılığıyla kullanıcıların serbest bir şekilde, Bitcoin ticareti yapmalarına müsaade etmesinden sonra son zamanlarda bu sektör patlama yaşadı. Talebin yoğun olduğu bu ortam ister istemez spekülatörleri cezbediyor.

Sonuç olarak piyasa fiyatları düşürmek için bu direktiflerin verildiği düşünülüyor. Amaç fiyat düşürerek çok alım yapıp karına kar katmaktır.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Hangi Ülke'de Taksi Ödemeleri Bitcoin Cash ile Ödenmektedir ?
Bitcoin ile taksi ödemesi yapılır mı ?

Türkiye'de bitcoin sanal parası kabul eden ilk taksi Marmaris'te hizmet vermeye başladı.Türkiye'de bitcoin kabul eden ilk taksi Marmaris'te hizmete girdi....

Kapat