Japonya’nın ilk lisanslı Bitcoin borsası kim oldu ?

Japonya da yer alan Coincheck borsası , ülkenin Finans Bürosu yetkilisi tarafından onaylamasının ardından Japonya’da ilk lisanslı borsaya dönüştüğünü açıkladı.

hatırlarsanız bitcoin japonya’da 1 Nisan 2017’de bir ödeme aracı olarak yasallaştırıldıktan sonra Japonya’daki tüm yerel borsalarda, sanal bir döviz ticareti işletmesi için hazine bölümü ve Finansal Hizmetler Kurumu’ndan izin alma şartı koyulmuştur.

Coincheck , kanunun resmileşmesinden son derece memnun kaldığını belirtmiştir.Yapılandırılan yasa ve yeni düzenlemelerin bitcoin için muazzam olduğunu belirtti.

Küresel bitcoin ticaret hacminde önemli bir güce sahip olan Coincheck , oldukça sirkülasyona sahip olan bir borsa dır. Ticaret hacmi son 24 saatte 97.502 BTC takası gerçekleşti. Coincheck borsası bu süreçten sonra büyümeye başladı. Bu gelişmelerin yaşanması bitcoin’in ne kadar değerli bir yapıya sahip olduğunun kanıtıdır. Çin’in kararları sonrası bu gelişmeler yatırımcılara bir nevze moral olmuştur.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Çin, ICO Yasağını Kaldırabilir
Bitcoin neden yükselişe geçti ?

Yaklaşık 1 haftadır bitcoin!e karşı büyük bir baskı ve muamma mevcuttu. Bu muamma neydi ; Hatırlasak Çin tüm ICO ları...

Kapat