Japon İnternet Devi GMO : Bitcoin Madenciliğine Sürpriz Yatırım !

Japon internet topluluğu GMO , 2018 yılının ikinci çeyreğinde bitcoin madenciliğini başlatmak için 3 milyon doların üzerinde yatırım yapacağını ilan etti.

1990’lı yıllarında kurulan Tokyo merkezli GMO, yoğun talebe ve dijital para birimlerine yönelen bir takım gruplardan yararlanmak için uğraşan büyük Japon şirketlerinden biridir. Japonya’daki son yasal düzenlemeler, bu yılın Nisan ayında bitcoinin yasal bir ödeme yöntemi olarak kabul edildiğini görüyor . Mayıs ayında, GDO dijital bir döviz satışı başlattı.

İnternet devi son zamanlarda “kripto paralarının yeni evrensel para birimlerine dönüşeceğine inanıyoruz”, “herhangi bir ülke veya bölgeden herhangi birisi tarafından” değer vermek “serbestçe” yeni bir sınır ötesi ekonomik bölge “yaratmak için kullanılmaktadır.” dedi

İnternet süper gücü gelecek yıl için açık madencilik faaliyetini başlatma planlarını açıklayarak , bitcoin endüstrisine daha fazla yatırım yapılacaktır.Ayın ilk haftasında yapılan açıklamada , GDO açıkladı:

Japon internet topluluğu GMO , 2018 yılının ilk yarısında bitcoin madenciliğini başlatmak için 3 milyon doların üzerinde yatırım yapacağını belirtti.

1990’lı yılların başında kurulan Tokyo merkezli GMO , artan talebe ve dijital para birimlerine çoğalan yatırımlardan yararlanmak için uğraşan büyük Japon şirketlerinden biridir. Japonya’daki son yasal düzenlemeler, 2017 yılının Nisan ayında dijital paranın yasal bir ödeme yöntemi olarak kabul edildiğini söylüyor . Mayıs ayına baktığımızda, GDO topluluğu dijital bir döviz satışı başlattı ve diğer dijital para birimleri için planlı takasın yolu açıldı.

İnternet devi son zamanlarda “kripto paralarının yeni evrensel para birimlerine dönüşeceğine inanıyoruz,herhangi bir ülke veya bölgeden herhangi birisi tarafından değer vermek serbestçe yeni bir sınır ötesi ekonomik bölge yaratmak için kullanılmaktadır.” Dedi.

İnternet devi gelecek yıl için açık madencilik faaliyetini başlatma planlarını açıklayarak bitcoin endüstrisinde daha fazla ilerleyecektir.Ayın ilk haftasında yapılan açıklamada , GDO şunları açıkladı:

GDO, madencilik faaliyeti için vadesi olmayan duran varlıklarından (% 31) fazla yatırım yapacağını açıkladı.

Daha kapsamlı bakarsak, maden ocağının İskandinav ülkelerinde saniyede 500 petahashes (PH / sn) üretim hedefiyle kurulacağı öngörülüyor. Donanım için GDO, yarı iletken tasarım teknolojisindeki tecrübesiyle henüz açıklanmayan bir teknoloji ortağıyla birlikte geliştirilen 7 nanometre paradigmasına dayalı madencilik çiplerini kullanacağını açıkladı. GDO, faaliyet için gerekli olan maden çiplerini araştırma, geliştirme ve imalat yapacağını da doğruladı. GDO, yol haritasında cips bulunan teçhizat satma planlarını da açıkladı.

İnternet devi, müşterilerin madencilik ekipmanlarının , kiralamasına imkan sunan bulut araştırma alanına da giriyor. Şirket ayrıca, madencilik çalışmalarından çıkarılan kripto para birimlerinin, faaliyetlerine likidite(nakit kaynak) sağlayarak kripto değiş tokuşu GMO madeni para maddesini desteklemek için kullanılacağını belirtti.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Maliye Bakanı Ağbal’dan Flaş Bitcoin Açıklaması

Maliye bakanı Naci Ağbal , bitcoin hakkında ilk kez açıklama yaptı. Paranın tamamen sanal bir birime dönüşerek sahibinin ortadan kalkacağının...

Kapat