Avusturalya Hükümetin’den Sürpriz Kripto Para Çıkışı !

Ülkenin dijital stratejisini tartışmak için yayınlanan bir makalede, Avustralya hükümeti, diğerlerinin yanı sıra, dijital ekonomiyi ve geleceğin altyapısını destekleme ve destekleme yönündeki dönüşümsel bir yenilik olarak blokaj teknolojisini seçti.

Bu hafta başlarında Avustralya Hükümeti , Sanayi, Yenilik ve Bilim Departmanı aracılığıyla iddialı bir Dijital Ekonomi girişimini ilan etti . Ulusal Dijital Ekonomi Stratejisi, özel sektör ile kamu sektörünü hükümetle bir araya getirerek ekonomiyi ve daha geniş kitleyi kontrol altına almaya çalıştıklarını görüyor.

Avustralya hükümeti yeni yayınlanmış bir istişare belgesi ile 5G spektrumlu mobil ağlar ve yapay zeka (AI) gibi gelişmekte olan birkaç teknolojiyi seçti. Özellikle, hükümet ayrıca blok zincir teknolojisini, dijital stratejisini desteklemek için kilit bir çekirdek sürücü olarak vurguluyor.

Gazeteden bir alıntı, “İnternetin her zaman açık ve sürekli bağlantılı olduğu bir sonraki aşamasında, ekonomimizi daha da dönüştürme potansiyeli var” dedi. “Dağıtılmış şifre teknolojisi (örneğin, blok zincir) ve makine öğrenimi gibi yatay platform teknolojileri ekonomide yenilik ve üretkenliği destekleyecektir.”

Gazete, “ortaya çıkan bir teknoloji” olarak vurgularken, şunları ekledi:

“Dağıtılmış şifre teknolojisi (örneğin blok zincir), finansal işlemleri ve hizmetleri bozmaya ve devrim yapmaya potansiyel taşır. Doğrulanmış ve güvenilir bir işlem, sağlık, devlet hizmetleri, gayrimenkul, medya, enerji ve daha fazlası gerektiren her yerde uygulanabilir. Blockchain, tarafların merkezi bir araca (banka gibi) ihtiyaç duymadan işlem yapmalarını sağlar ve işlemin doğruluğunu kontrol eder.” diye belirtti.

Avustralya hükümeti ve FinTech kripto para birimleri de dahil olmak üzere blok zinciri teknolojilerini ve uygulamalarını tartışmaya ve hatta teşvik etmeye başlamıştır. Bu yılın başlarında, ülkenin finansal hizmetler düzenleyicisi olan Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu (ASIC), blok zincir teknolojisini kullanan şirketleri ve yeni şirketleri yönlendirmek için cesaret verici bir bilgi broşürünü yayınladı . Avustralya’nın birincil araştırma organizasyonu, Avustralya’nın yenilikçi merkezi olmayan teknolojiyi benimsemelerinde başkalarını takip etmeyi göze alamayacağını düşünen iki blok araştırma teknolojisi araştırma raporunu zaten yayınladı .

2017 nisan ayında, Avustralya merkez bankasının bu amaca yönelik görevlendirilmiş bir “iç çalışma grubu” ile blok zinciri çözümleri geliştiren ve hatta geliştiren önemli bir vahiy vardı .

Hükümet , dijital para birimlerinin ve işlemlerinin çifte vergilendirilmesine son vermeye yönelik tasarıyı bu hafta başlarında verdiği Avustralya pasifik sakinleri ve diğer kripto para birimleri, nihayet vergi ile ilişkili mühlet elde etti .

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin’in Yeni Şekli Nasıl Olacak ?

Dünya boks şampiyonu Floyd Mayweather , enteresan tavrı ile popülerliğini korumayı başardı ve kripto paranın ana akım ticarette geçirmek için...

Kapat