Bitcoin’in Yeni Şekli Nasıl Olacak ?

Dünya boks şampiyonu Floyd Mayweather , enteresan tavrı ile popülerliğini korumayı başardı ve kripto paranın ana akım ticarette geçirmek için Centra Card ile ortaklık kurarak bir adım öteye geçti.

Bu yılın başında bazı sosyal medya kollarının altındaki yayınlarla, Mayweather’ın kripto paraya olan ilgisi çok ilgi gördü.

Kripto topluluğunun bazı üyeleri, dünya şampiyonunun kripto para birimleri için etkisini organik bir etkide gelişmediğini düşünse de, diğerleri ünlülerin popülerliğinin, madeni paraları satmayı hedefleyen pazarlama şirketleri tarafından etkinleştirildiği düşünülüyor , hangi görüşe ihtiyaç olursa olsun , Mayweather’ın kripto para birimlerine katılımı ve sahipliği inkâr edilemez bir gerçek olmaya devam etmektedir.

Kripto bankamatik kartları popüler hale geliyor ;

Şu anda kripto dünyasında popülaritesi artan bir ürün sınıfı, kripto sahiplerinin dijital para birimlerini ana ticaret ortamlarında harcamalarına imkan tanıyan bankamatik kartlarıdır.

Düzenli fiyat tabanlı bankamatik kartlarının etkili olduğu çoğu ülkede kabul edilen kripto bankamatik kartları, kullanıcılara aynı anda birden çok kripto para birimi ve fiyat para ödemenin esnekliğini sunar. Dijital para birimleri az çok sınırlandırılamaz olduğundan belirli hükümetlerle sınırlı değildir, kripto bankamatik kartı, farklı ana para birimlerine kolaylıkla dönüştürülmeleri nedeniyle yatırımcılar için uygun bir araçtır.

Trive CEO’su David Mondrus , kripto bankamatik kartlarını “real hayatın kurtarıcıları” olarak tanımlıyor. Mondrus, bu tür kartların kullanıcılara kripto cüzdanlarını perakende amaçlar için kullanma esnekliği sağladığını açıklıyor.

Mondrus diyor ki:

“Crypto Debit kartının benimsenmesi, kripto ve fiyat dünyaları arasındaki boşluğun kurulmasında önemli bir rol oynayabilir. Bir kripto bankamatik kartı, kullanıcıların kripto cüzdanlarını bir perakende ortamında kolaylıkla ve düşük etki ile kullanmalarını sağlar. Kripto bankamatik kartımı kullanarak ABD’de ve yurtdışında yoğun olarak seyahat ettim. Bazen gerçek bir hayat kurtarıcıydı. ”

Mevcut kripto özellikli banka kartı servislerinden Mayweather’ın son tweet’inde Bitcoin, Ethereum, Litecoin, ERC20 Belirteçleri, Ripple, Zcash ve Dash gibi geniş kripto para birimlerini destekleyen bir hizmet olan Centra Card ile olan ortaklığı ortaya çıkıyor .

Kripto kartları kabulü teşvik edecek olursa :

Kripto ve ana akım ticaret arasındaki bağlantılar kripto para gelişiminin hayati yönleri olarak tanımlandı. Bunun nedeni, bu tür bağlantıların kripto kabulünü daha geniş bir toplum tarafından teşvik etmesi bekleniyor olmasıdır. Bu bağlantılar, uygulamalar ve bankamatik kartı gibi kullanıcı arabirimler biçimindedir.

Diğer şifreli bankamatik kartlarının bazıları master, Visa bankamatik kartı, Xapo bankamatik kartı, Cryptopay bankamatik kartı ve Coinbase / Shift kartıdır.

Auxesis Grubu Başkanı Kumar Gaurav , Cointelegraph’a, cyptocurrency tabanlı bir bankamatik kartının diğer bankamatik kartları gibi çalıştığını ancak banka hesabınıza bağlı olmak yerine, dijital para cüzdanınıza bağlı olduğunu söyler. Bu, nereye giderseniz gidin madeni paraları harcamanızı kolaylaştırır.

Gaurav’a göre, bu, şifreleme akışını kullanmak ve depolamak için çok uygun bir yol sağlar ve ana kabulün güçlü bir sürücüsüdür. Özellikle insanların gelirlerinin daha düşük olduğu ülkelerde, kripto bankamatik kartı, kripto para yatırımlarına ilgi duyan, satın alma gücünü kaybetmelerini ve kaybetmelerini istemeyen kişiler için bir araçtır.

Gaurav ayrıntılı olarak:

“Bu Cashaa, kripto para birimlerinin tamamen düzenlenmiş bir şekilde kullanılmasını kolaylaştırmak için Hindistan’da kendi kartlarına dayalı bir çözüm başlattığını düşünüyor. Bu, Başbakan Narendra Modi’nin vizyonu girişimini destekleyecektir. Auxesis grubu, Hindistan’daki Eyalet Hükümeti’nden Auxldger’ı 53 Milyon kullanıcıya taşıyan bu girişimin desteklerini üstleniyor. ”

Gaurav ayrıca, Cashaa’nın yalnızca banka hesabını değil, aynı zamanda Mastercard, Visa veya Rupay ağıyla bağlantılı bankamatik kartlarına sahip olmakla birlikte Hindistan’da banka hesabı açmayan yaklaşık 167 milyon insanı hedeflediğini, kripto ekonomisine daha fazla katılımcı getireceğini belirtti. Bu, ağ Hindistan’da canlı yayınlandıktan sonra, dijital para biriminin büyümesini önemli ölçüde hızlandıracaktır.

Kripto para sahipleri, kripto bankamatik kartlarını son zamanlarda yerel para birimlerinin bozulmasına karşı bir tampon olarak kullandı. Örneğin, Venezuela’da, yerel para biriminin döviz kurundaki yüksek dalgalanma, ticaretteki karışıklık için bir faktör olmuştur. Sonuç olarak, mağaza sahipleri sürekli olarak fiyatları belirliyor ve tüketiciler artan emtia fiyatlarında ciddi bir şikayet ediyorlar.

Kripto bankamatik kartı, evrensel uygulamanın, diğer önemli ulusal para birimlerine takasında uyum sağlama avantajını ve normal bankamatik kartlarına kıyasla daha düşük masrafları korur.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Tone Vays : 2018 Sonunda Bitcoin 100.000 $ olacak …

Bu haftanın başında ünlü bitcoin tüccarı ve yatırımcısı Tone Vays, bitcoinin kısa vadeli eğilimi, Çin'deki dalgalı değişimler yasağı sonrasında başlıca...

Kapat