Bitcoine Dair …

Bugün, 23 Eylül’de bitcoin fiyatı 3.378 $ ‘dan 3700 $ $’ a yükseldi ve günlük % 4.88 artış kaydetti. Bugünkü zirve noktasında, bitcoin fiyatı 3.800 doları aşarak negatif kırılmaları engelliyor bu da iyileşme işaretleri göstermesini sağlıyor.
20 Eylül’de, üç günden daha kısa bir sürede, bitcoin fiyatı ve küresel pazardaki kripto para birimlerinin çoğu önemli ölçüde azaldı. Bitcoin fiyatı 4.020 $ ‘dan $ 3.530 $’ a 490 $ düştü ve Ethereum gibi diğer kriptoların fiyatının da yüzde 10’un üzerinde düştü.

2013’te Çin hükümeti kripto parayı ve ticaret faaliyetlerini yasakladığında bitcoin % 40’ın üzerinde düştü ve bundan sonra sekiz aydan daha uzun süre toparlanamadı. Bitcoin fiyatı, 2016 yılının Aralık ayında ilk kez 1000 $ ‘ı geçti. Ancak Çin hükümeti bitcoin piyasasına ülke çapında bir yasak uyguladığında, bitcoin fiyatı 2017 Ocak ayına kadar tekrar 1.000 doların üzerine çıkamadı.

Çin hükümeti, BTCC, OKCoin ve Huobi’nin de dahil olduğu büyük ölçekli döviz alışverişi ve ticaret platformlarını kapattıktan sonra analistler, Çin’deki bitcoin , döviz piyasasının hala bitcoin para için büyük bir pazar olduğu için bitcoin fiyatının 3.000 $ ‘ın altında kalmasını bekledi. Ancak, giderek artan yatırımcı sayısı beklentileri boşa çıkardı.

Keizer ve Ben Verret’in de aralarında yer aldığı finansal ve bitcoin analistcileri, zayıf ellerin pazardan ayrıldığını göz önüne alarak, biten kurlarının önümüzdeki günlerde bitcoinin artması muhtemel olduğunu doğruladı. Bugün erken saatlerde, Keiser de Bitcoin fiyat tutmak ve Çin Bitcoin piyasasında açısından belirsizlik ve aynı zamanda, ülkenin yerel Bitcoin madencilik sektöründe rağmen ivme sürdürmek mümkün olmuştur. Ve öngörülen 6.000 $ kısa vadeli fiyat hedefini vurguladı.

Kuzey Kore ile ABD arasındaki çatışma şiddetini arttırmaya devam ederken, önümüzdeki haftalarda daha fazla yatırımcının bitcoin talebinde bulunması muhtemeldir.

Buna binaen , Ivey Business School’da profesör olan JP Vergne, kripto para birimleri etrafındaki geliştirici faaliyetin fiyatın en iyi göstergesi olduğunu söyledi.bulut tabanlı uygulamalar ve SegWit destekli cüzdan platformlarının ortaya çıkmasıyla bitcoin gelişimi patlamıştır.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Kripto Para Değerlendirmeleri

Kripto piyasaları Cuma günü sert bir düşüş eğilimi gösterdi; ilk 100 kripto paranın 90'ından fazlası tek günlük fiyat düşüşleri yayınladı....

Kapat