Meksika’dan Bitcoine Büyük destek

Meksika meclisi, daha geniş finansal teknoloji sektörüyle birlikte bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile etkileşime giren şirketleri düzenleyen bir tasarıyı önerdi.

Bölgesel haber kaynağı El Economista , bu yılın başlarında yapılacak tartışmalara aykırı olarak, yasama organının kripto para birimlerini kendisinin düzenlemeyeceğini bildirdi. Ayrıca kripto para satın alma ve satışını da yönetmez. Aksine, dijital para birimi ekosistemi içinde faaliyet gösteren firmalara odaklanacaktır.

As Fortune rapor , teklif edilen tasarının bu alan içinde faaliyet gösteren şirketleri düzenleyen merkez bankası geniş yetkiler veren Bitcoin düzenlemeleri hakkında özel ayrıntıları listelemiyor. Bununla birlikte, bu düzenlemelerin açık bir operasyonel çerçeve oluşturarak yenilikçiliği ve rekabeti sürdüreceğini iddia ediyor.

Tasarı taslağından:

Mevzuat, teknolojik yenilikler kadar dinamik bir sektörün, yetkililerin riskleri azaltmasına ve rekabet ortamında büyümesine olanak tanıyan bir düzenleyici çerçeveye ihtiyaç duyduğunu kabul etmektedir.

Meksika’nın yaklaşık 125 milyon vatandaşının yarısından fazlasının banka hesapları olmadığından pek çok endüstri gözlemcisi, finansal teknoloji girişimlerinin, gelişmekte olan ekonomide, eski finansal sistemleri sıkı bir şekilde yerine getirilmiş gelişmiş ülkelerdekinden daha hızlı ilerleyebileceğine inanıyor. , BBVA bankası , bu yılın başında bir kripto para kullanarak İspanya’dan Meksika’ya para transferi başarıyla gerçekleştirmek için Ripple ile ortaklık kurdu .

Diğer birçok ülkede düzenleyici kurumlar tarafından dile getirilen para aklama ve terör örgütlerine para aklamak için kripto para kullandığı iddia ediliyor bu duyulan kaygılardan ötürü tasarılara sıcak bakılmıyor. Meksika’nın yaklaşımı ise,diğer ülkelerden farklı olarak daha uzlaşmacı bir fikirde olması.

Crowdrinking firması kurucusu Luis Ruben Chavez, “Yönetmelik bu sektördeki tüm şirketler için iyi bir haber , çünkü büyüme açık kurallarla daha da artacak” dedi.

Tasarı Senato’ya geçmeden önce bağımsız bir komisyon tarafından incelemeye girmelidir. Komisyona geçtikten ve Senato’yu geçtikten sonra, yasa resmileşmesiyle kararsızlık ortadan kalkacak ve diğer devletlere bir örnek olabilir.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Estcoin Projesinde Sürpriz Gelişme !

Estonya, daha önceki spekülasyonların aksine, ilk madeni paralar teklifi (ICO) başlatmayacak ya da devlet destekli kripto parayı kabul eden ilk...

Kapat