Avrupa’nın en büyük limanı Blockchain Araştırma Laboratuvarı Başlattı

Avrupa’nın en büyük nakliye merkezi olan Rotterdam’ın Hollanda limanı, blok zincir teknolojisine adanmış bir araştırma laboratuarı açıyor.
“Bölgesel özel sektör için bilgi merkezi” olarak tasarlanan ve uygulanan araştırmalar üzerine odaklanan sözde “BlockLab”, Rotterdam belediyesinin ve liman otoritelerinin, liman lojistiği örgütlemesinde blok zincirinin potansiyelini keşfetme çabalarıyla oluşturuldu. ve kargo daha verimli akar.

Basın açıklamasına göre, ilk adımlar, limanın lojistik sektöründe stok finansmanını teşvik etmek için bulut yazılımı şirketi Exact ve ABN AMRO bankasıyla ortaklaşa geliştirilen bir blok zincir uygulamasının başlatılmasını içeriyor.

Bununla birlikte, BlockLab’daki araştırmaların hepsi limana bağlanmayacak. Basın açıklamasında ayrıca, “enerji geçişi” olarak adlandırılan yapı, örneğin firmaların elektrik ticareti için şehrin eski yapıları satmasına izin vermek için bir artış sağlamak için blok zinciri keşfetmeye ilgi gösteriliyor.

Bu, limanın kripto para alanında yaptığı ilk çaba değil. Geçen yıl, yetkili makamlar, blok zincir olanaklarını lojistik çerçevesinde keşfetmek için 14 büyük banka ve üniversite ile birlikte blok zinciri konsorsiyumuna katılacağını açıkladı.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Meksika’dan Bitcoine Büyük destek

Meksika meclisi, daha geniş finansal teknoloji sektörüyle birlikte bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile etkileşime giren şirketleri düzenleyen bir...

Kapat