NexC Şirketi 150 Milyon Dolara KorBit’i Satın Aldı

Güney Kore girişimcisi Kim Jung Ju tarafından 1994 yılında kurulan 10 milyar dolarlık Japon oyun şirketi NexC’nin holding şirketi olan NXC, Güney Kore’nin ikinci büyük kripto döviz alışverişi ve ülkedeki ilk kripto para döviz kurunu 150 milyon dolarla satın aldı.

Güney Kore’nin en büyük finans ve ticaret haberi kanalı olan Hankyung dahil olmak üzere , yerel kaynaklara göre , Nexon, şirketin değerini 150 milyon doları aşan 90 milyon dolarlık Korbit hisselerinin yüzde 65.13’ünü satın aldı.

Neden Nexon Korbit Satın Altı ?

Şu andan itibaren, Güney Koreli şifreleme borsası piyasasının günlük işlem hacmi, KOSDAQ da dahil olmak üzere Güney Kore’nin önemli hisse senedi piyasalarının işlem hacmine benziyor. Yıllarca Korbit, milyarder girişim sermayederi Tim Draper ve Güney Kore’nin en büyük telekomünikasyon şirketi SK Telecom’dan yatırım alan Güney Koreli kriptolaşım ve döviz bozdurma piyasalarına öncülük etti.

Korbit, dünyadaki 16. en büyük şifre bozulma alışverişi ve günlük ticaret hacmi açısından rakibi olan Bithumb’ın çok gerisinde ancak, Güney Koreli şifreleme borsası piyasasında güçlü bir marka gücü var. Bunun yanı sıra, Korbit, Ethereum gibi belirli kripto para birimlerinde önde gelen şifreleme ticaret platformlarından biri olarak kaldı.

Güney Kore’de bulunan fintech danışmanı Hankyung ile yaptığı bir röportajda, Nexon ile Korbit arasındaki anlaşmanın eşi benzeri görülmediğini ve Korbit’in satın alınmasının Güney Koreli şifreleme sektöründe giderek artan sayıda yatırım ve birleşmeye neden olacağını söyledi.

Japon ve Güney Koreli Bitcoin Pazarlarının Güçlendirilmesi

Güney Koreli oyun ve teknoloji endüstrileri, Nexon şirketini 1994’teki lansmanından bu yana Güney Kore’de işlettiğinden biliyorlar. Şirket başlangıçta Seul’de merkezi bulunan Güney Koreli bir oyun şirketi.Bu tarihe kadar Nexon’u bir Güney Koreli şirket olarak görüyorlar.

Aslında, Nexon, Japonya’da merkezi ve Japon borsasında yer edilmiş bir milyar dolarlık teknoloji devi. Nexon’un holding şirketi Güney Kore’de olup NXC olarak bilinir. Ve şimdi, bir Japon teknoloji şirketi, Güney Kore döviz piyasasının Korbit’teki ikinci büyük mübadelesinin ana şirketi.

SKT’yi de içeren Güney Kore’deki büyük ölçekli şirketler, şifreleme sektörüne ve ortaya çıkan yeni yatırımlara çeşitli yatırımlar yapmışlardır. Ancak, Japon endüstrisi, GMO ve Nexon şirketlerinin ve kripto parayla şirketlere yaptığı büyük yatırımların katılımıyla daha aktif hale geldi.

Bu yılın başlarında, Diğer teknoloji ve İnternet şirketi olan GMO grubu, kurumsal ve al sat yatırımcıları hedef alan bir kripto para ticaret platformu olan Z Coin’in lansmanını ilan etti. Z Coin ticaret platformunun piyasaya sürülmesinin ardından GMO, ASIC madencileri imalatı ve Avrupa’da kripto para üretim merkezleri kurmak için 30 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

“Yeni nesil madencilik merkezinin kurulması, araştırma-geliştirme ve gelecek nesil madencilik çipi de dahil olmak üzere donanım imalatı için harcamaların yapılmasını bekliyoruz.Ortaklığımız ile gizlilik anlaşması nedeniyle belirli tutarı açıklamayacağız. Ancak 31 Aralık 2016 tarihi itibariyle konsolide olmayan duran varlıkların % 10’undan fazla olacak ” dedi .

Nexon tarafından Korbit’in devralınması, önümüzdeki aylarda Japon ve Güney Kore pazar ekonomileri ve döviz piyasasında daha fazla anlaşma ve birleşmeye neden olacaktır. Bu da kripto paraların değerlenmesini sağlayan adımlarda bir tanesi olmuştur.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Avrupa’nın en büyük limanı Blockchain Araştırma Laboratuvarı Başlattı

Avrupa'nın en büyük nakliye merkezi olan Rotterdam'ın Hollanda limanı, blok zincir teknolojisine adanmış bir araştırma laboratuarı açıyor. "Bölgesel özel sektör...

Kapat