Malta’dan Sürpriz Bitcoin Atağı !

Malta hükümeti dövizin yerel ekonomisini nasıl etkileyebileceğini belirlemek için yakında bir denemeye başlayacak.Times of’nun bir raporuna göre Malta, kaynaklar, araştırma konsepti, denetleyiciler, bu teknoloji için olası kontrol önlemlerini ve mevzuatını kontrol etmelerini sağlayacak bir “kontrollü yapı” daki bir kripto para sunulması düşünülüyor.

Times gazetesi, çalışmayı denetim devi PwC tarafından derlenen üçüncü parti bir raporun önerdiği “kum havuzu testi” olarak nitelendirdi ve kendisi de blockchain teknolojik sektöründe ülkenin ekonomisini artırma yönündeki bir adımdır. Bu tür testler, Nisan ayında başlatılan ve ülkenin Başbakanı tarafından halk tarafından desteklenen bir ulusal stratejinin oluşturulmasını izleyecektir.

Hükümet sözcüsünün, kripto para konusundaki tartışmayı reddettiği bildirildi. Bununla birlikte , Malta’nın blok zincir teknolojileri ile ilgili gelişen iç politikalarını bilgilendirmede önemli bir rol oynayabilir .

Malta bürokratları için yeni olsa da, test, hükümetler tarafından uluslararası düzeyde gerçekleştirilen ve bir çoğu için blokaj teknolojilerinin ekonomik etkisini modellemek için özenle başvurmaya çalışanlardan biri olacaktır.

Örneğin, 2016’da Hollanda merkez bankası, 2140 yılında ağın görüneceği şeyin bitiminden erken çıkmaya çalışacak kadar ileri gitti. Buna ek olarak, kripto para birimlerinin dünya ekonomisindeki potansiyel etkileri, Geçmişte farklı sonuçlarla çalışılmıştır.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
NexC Şirketi 150 Milyon Dolara KorBit’i Satın Aldı

Güney Kore girişimcisi Kim Jung Ju tarafından 1994 yılında kurulan 10 milyar dolarlık Japon oyun şirketi NexC'nin holding şirketi olan...

Kapat