ABD’den Sürpriz Blockchain Gelişmesi

Overstock’un blok zincir odaklı yan kuruluşu Medici’nin sermaye piyasası bölümü bugün ABD’de menkul kıymetler olarak sınıflandırılmış şifreleme belirteçlerinin alışverişinde bulunulması için bir platform sağlayacak, birinci sınıf bir alternatif ticaret sistemi (ATS) başlattığını açıkladı.

Acente, RenGen ( bir piyasa yapıcı olarak görev yapacak bir fintech firması ) ve Argon Grubu (ICO’nun sermaye artırımında uzmanlaşmış bir yatırım bankası) ile ortak bir girişimde bulunarak , hem SEC hem de Finansal Sektör Regülasyon Otoritesi (FINRA) tarafından düzenlenecek ).

Kısacası, ATS, New York Borsası ve Nasdaq gibi büyük bir borsaya yasal olarak onaylanmış ve düzenlenen bir alternatif sunacak.

Böylece platform, belirteçlerin alanı için ileriye doğru atılmış önemli bir adım olarak görülebilir. Basitçe söylemek gerekirse, şu anda ABD yatırımcıların güvenlik işaretlerini ticareti için düzenleyicinin onayladığı başka bir yöntem yok.

Yeni bir güvenlik türü için likidite yaratmanın yanı sıra, yeni platform, geleneksel güvenlik santralleri tarafından kullanılan modele kıyasla işlem maliyetlerini yüzde 80-90 oranında düşüreceğinden çekici olacaktır.

Blockchain’in avantajları, yatırımcıların geleneksel borsalarda yaşadığı şu andaki üç günlük gecikmeye kıyasla yürütme anındaki ticarete de olanak tanıyacak.

Daha düşük maliyet ve daha hızlı uzlaşma süresi, daha fazla likiditeye ve daha etkili bir fiyat keşfine sahip daha adil bir pazar anlamına gelir.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin Güvenilir mi ?

Bitcoine nasıl güveniyorsunuz , diye soranlara biz ,siz bankalara nasıl güveniyorsunuz , diye antitezini sunuyoruz. Bunun nedeni ise bankalardaki paralarınız...

Kapat