Kanada’nın En Büyük Bankasından Blockchaine Destek !

Ülkedeki en büyük banka olan Royal Bank of Canada (RBC), ABD’ye ve ABD’den fon transferi için blok zincir  teknolojisini test ediyor .
Hyperledger konsorsiyumundan açık kaynak teknolojileri kullanılarak yaratılan yeni sistem, bir hafta önce mevcut  RBC ödeme sisteminin baz seviyesi olarak dağıtıldı.
RBC ‘in Genel Başkan Yardımcısı Martin Wildberger Reuters ‘e söylediği demeçte :
  • gölge kayıt  olarak adlandırılan bankanın bize ve Kanada bankalar arasında geçiş yapmasını sağlayarak, işlemleri basitleştiren ve maliyeti azaltılmasının avantajları ile gerçek zamanlı olarak ödemeleri izlemesini sağlar.  Dedi

 

Toronto RBC Blockchain Development Lab son altı ay içinde geliştirilen test, banka tamamen mevcut sistemi  değiştirmeden teknolojinin potansiyelini keşfetmesine izin veriyor. Blockchain ve genel bankacılık teknolojisi birlikte  kullanımı ve bankacılık sistemlerinin işlevselliğini büyük ölçüde   basitleştirmek ve genişletmek düşüncesi ama sistemin tam anlaşılması ve oturması için zamana ihtiyaç vardır.
RBC Ayrıca Blockchain diğer kapasitelerde de araştırmaktadır. Wildberger, bankanın tüketici ücretleri   gibi kullanım davalarında deneyler yaptığını ve ayrıca modern sözleşmelerin potansiyelini ve sermaye piyasaları için Blockchain kullanımını keşfetmeyi onaylamıştır.
Mayıs ayında, Kanada Bankası, Kanada Merkez Bankası, yerel gazete Globus ve posta bu bankalar için Blockchain benimsenmesi  rağmen yolunda pek çok engel olduğunu söyledi.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
NEO Nedir , Ne İşe Yarar ?
NEO,% 30 Değer Artışıyla Kripto Pazarına Öncülük Ediyor

Coinnmarketcap.com'a göre, piyasa değeri yaklaşık 1,689 milyar dolar ile sekizinci sırada yer alan NEO, son 24 saat içinde yaklaşık %...

Kapat