Çin’de Kripto Para Birimlerinin Resmileşmesi Bekleniyor

Çinli yerel kaynaklardan olan  Jinse.com’dan alınan habere göre, Çin’de kripto para birimlerin kullanımına ilişkin yasalar 1 Ekim 2017 tarihinden  sonra  yürürlüğe girecek.

Habere göre, dijital para birimlerinin Çin yasaları nezdinde “sanal mülk” olarak ele alınacağı öne sürülüyor. Çinli profesör Deng Jianpeng, Bitcoin’in ve diğer dijital para birimlerinin birer sanal varlık olarak adlandırılabileceğini ifade etti.

Dijital para birimlerinin Çin yasasına dahil edilecek olması, Çin’in son zamanlarda gerçekleştirdiği çeşitli yasakların dijital para birimlerinin bulundurulması ve kullanılmasını kapsamayacağını gösteriyor.

Haberde aynı zamanda, regülatörlerin Bitcoin‘i yasaklamaktan hiçbir zaman söz etmediği ve hükümetin Bitcoin’in kendisinde bir sorun olduğunu düşünmediği kaydedildi

Mevzuat yürürlüğe girdiğinde iki Bitcoin borsası faaliyetine devam edecek

Eylül ayının başlarında Çin hükümeti, Çin’de faaliyet gösteren tüm Bitcoin borsalarından faaliyeti durdurmalarını istemişti. Tüm borsaların 1 Ekim 2017 tarihine kadar kepenk indirmeleri gerekiyordu. Bununla birlikte OKCoin ve Huobi gibi büyük borsalara Ekim ayı sonuna kadar kapatılması şartıyla faaliyetini sürdürme izni verildi.

OKCoin ve Huobi hariç tüm borsaların işlemlerini durdurma kararı, yoluna bir süre daha devam edecek olan borsaların Çin’de faaliyet göstermesine izin verilecek borsalar olacağı yönünde çeşitli spekülasyonları da beraberinde getirdi.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Blockchain teknolojisi, DDoS saldırılarıyla mücadele için idealdir

Gayrimenkullerden veri hizmetlerine kadar, bu uygulamalar dijital bilgilerin yüzünü değiştirecek olan Blockchain teknolojisini kullanmanın mükemmel örneklerinden bir tanesidir. Blockchain teknolojik...

Kapat