Bahreyn, blok zincirinde Ortadoğu öncüsü oluyor

Khalid Al Rumaihi, Bahreyn Ekonomik Kalkınma kurulu CEO ‘su göre, Bahreyn sistemindeki dijital paraların benimsenmesi sonunda ülkenin Maliye Bakanlığı aracılığıyla önerilmiştir. Bu “dijital para birimi için tahvil” sorununun bir sonucuna yol vardır.

Bahreyn, yükselen fintech alanının öncüsü olmak istiyor ve Rumaihi’ye göre, Blockchain teknolojisinin ulusal uygulanması bunun temel faktörlerinden biri olacak.

Rumaihi, Bahreyn’in geçtiğimiz Çarşamba günü Manama’da yapılan MIT Yenilik Forumu’nda yapılan talebe yanıt olarak Bahreyn’in “Bitcoin’e açık” olduğunu söyledi. Kripto para birimlerine ve ülkedeki potansiyellerine açıklık kazanarak, düzenleyici bir sanal alan, bir ada ülkesi gibi kontrollü bir ortamda denemelere izin veren bir anahtardır.

Ayrıca, Bahreyn Merkez Bankası geçenlerde düzenleyici bir sandbox koydu . Şu ana kadar dört şirket başvurdu ve ikisi zaten onay almıştı.

Suudi Arabistan’dan kurulu bir Bitcoin şirketi ile ortaklık yapılması için bir fırsat, Bahreyn’deki Bitcoin alışverişleri için kapılarını açtı. Rumaihi, teklifte Bahreyn Merkez Bankası ile birlikte çalıştıklarını söyledi.

Geçen ay Bahreyn’de bulunan Bank ABC olarak da bilinen Arab Banking Corporation, R3 konsorsiyumuna dağıtılan bir kayıt ile katılarak Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde gruba ilk katılan ilk banka oldu.

Ortadoğu’daki dijital para biriminin değişimi, herhangi bir ülkenin daha gelişmiş bir ülkeye dönüşebileceği yönündeki olumlu bir not üzerinde görülür.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
BTCC Çin’de Faaliyetlerini Durdurdu !

BTCC, Çin merkezli bir uluslararası kripto Borsası, tüm iç ticaret faaliyetlerinin durduruldu duyurdu. BTCC , web sitesinde şu anda, yuan ve kripto para...

Kapat