Rusya, devlet yönetiminde Blockchain teknolojisinin kullanılmasını düşünüyor

Kyoto, Japonya’daki uluslararası bir bilim ve teknoloji forumunda konuşan Dvorkovich, kısa vadede blokaj teknolojilerinin devlet yönetiminde yaygın olarak kullanılabileceğinden şüphe duymadığını belirtti.

Rus devlet kuruluşu TASS’a göre,bu teknolojinin, içinde çalışması için yasal bir çerçeve gerektirdiğini açıkladı ve yetkililerin Japonya’daki yeni düzenleyici gelişmelere bir örnek teşkil ettiğini de sözlerine ekledi.

Japonya, diğer ülkelere kıyasla blokaj ve kripto para birimleri için daha ilerici bir yaklaşım benimsemiştir. Bu yılın başlarında ülke, Bitcoin ‘i yasal ihale şeklinde kabul eden mevzuatı onayladı. Ve geçen hafta faaliyet için 11 şifre kripto borsası lisansı alındı .

Dvorkovich daha sonra, blok zincirin yanı sıra diğer yeni teknolojilerin entegrasyonunun gerçek sürecinin başka bir mali  oluşumunu engelleyecek düzenlemelerin geliştirilmesi gibi ek engellere yol açabileceğini vurguladı. Bu düzenlemelerin gelişimi büyük olasılıkla TASS’ın belirttiği gibi 2019 yılına kadar tamamlanacaktır.

Başbakan Yardımcısının açıklamalarına göre, Rusya’da çeşitli hizmetlere blokçuluk getirmek için daha büyük bir çaba var. Başbakan Dimitri Medvedev, Mart ayında yaptığı konuşmada, iki hükümet bakanlığına ve bir devletin kalkınma bankasına teknolojinin potansiyel uygulamalarını keşfetme talimatı verdi.

Rusya’da, kripto para hakkında kanun geliştirdi, ancak büyük ihtimalle son Japon yasalarından daha titiz bir hal alıyor. Rusya’nın finansal maliye bakanı yardımcısı Alexei Moiseev, yasaların izin verilen işlem türlerine yeni kısıtlamalar getirmesini beklediğini söyledi.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bahreyn, blok zincirinde Ortadoğu öncüsü oluyor

Khalid Al Rumaihi, Bahreyn Ekonomik Kalkınma kurulu CEO 'su göre, Bahreyn sistemindeki dijital paraların benimsenmesi sonunda ülkenin Maliye Bakanlığı aracılığıyla...

Kapat