Yeni bankalar UBS desteği ile Blockchain ticaret finans platformuna katılıyor…

Bank of Montreal (BMO), CaixaBank, Commerzbank ve Erste Group şu anda açık kaynaklı  platformunun üzerine kurulmuş bir projeye katılıyor. Batavia adı verilen platform, Ekim ayında Cenevre’deki Sibos bankacılık konferansında tanıtıldı.

Proje fikri, uluslararası ticaret işlemlerinin baştan sona gerçekleştirilebileceği bir sistem oluşturmaktır. Kağıt temelli akreditifler yerine, ticaret finansmanı işlemleri fikri sözleşmeler yoluyla yürütülecektir.Belirli koşullar sağlandığında  kendiliğinden oluşan kod parçalarıdır.

UBS’nin işlem bankacılığı ürün geliştirme ve pazar geliştirme departmanı başkanı CoinDesk’e konuşan CoinDesk, geçtiğimiz sene CoinDesk ile bir araya gelecek olan tarafları daha sorunsuz bir şekilde bağlamak olduğunu söyledi.

Batavia projesinin arkasında olanlar, önümüzdeki yıl müşterilerin katılımı ile bir test aşamasına geçmeye çalışıyorlar. IBM, müşterilerin kimler olabileceğini henüz netleştirememiş olsa da, Dubai’deki hükümet ve Santander ve Emirates NBD gibi bankalarla bu alandaki araştırmalar üzerinde daha önce çalışmıştı.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Uganda'daki Blockchain Eyaleti
Global kredi sistemi Blockchain ile geliştirilebilir…

  Dünya Bankası Global Findex, iki milyar kişinin banka hesaplarına erişimi olmadığını gösterir. Birinin banka hesabı varsa, en iyi kredilere, tasarruflara,...

Kapat