Singapur Merkez Bankası, 3 Yeni Blockchain Ödeme Prototipi Açıkladı..

Singapur’un  merkez bankası, blok zincir teknolojisinin finansal uygulamaları üzerine yaptığı araştırmalar hakkında yeni ayrıntıları açıkladı.

Singapur Ekonomi Yetkilisi (MAS), Singapur’daki Bankalar Birliği (ABS) ticaret grubuyla birlikte, bugün “Proje Ubin” in ikinci aşamasını oluşturan yeni bir dizi dağıtılmış  kripto prototipini açıkladı;  geçen yıl başlatılan bir girişimle Singapur dolarının tokenize versiyonunun nasıl oluşturulabileceğini test etme hedefi.

Bugüne kadar, MAS, bazı merkez bankalarına kıyasla blok zincirli işlerine daha proaktif bir yaklaşımda bulundu. Araştırması, denetleyicinin, teknolojiyi kayıt tutma amaçları için kullanmayı içeren kullanımlara baktığını ortaya koyduğu 2015 yılına kadar uzanıyor .

Açıklama da:

“Geliştirilen üç yazılım modeli, bankacılık ödemelerinde kullanılan mevcut netleştirme programları operatöre telafi ödemeleri bulmak için görünen tek bir ödeme kuyruğuna güveniyor. Ancak sıranın merkezileştirilmesi ödeme ayrıntılarını yetkisiz bir tarafa açık bir şekilde ortaya koyuyor.Proje Ubin’deki son modeller, ademi merkeziyet ve gizlilik arasında üstün bir kombinasyon elde ediyor. “

Düzenleyicinin baş fintech subayı Sopnendu Mohanty, yayınlanmanın, MAS ve bunun gibi diğer kurumlar arasındaki araştırma gelişmelerini artıracağını umduğunu belirtti.

Mohanty, “Merkezi bankalar ve finansal kuruluşlar arasında daha fazla denemeyi teşvik etmek için Ubin Projesi’ndeki bilgi ve bilgimizi paylaşıyoruz, sınır ötesi uygulamalar için DLT’nin kullanımı konusunda diğer merkez bankaları ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Bilgi sürümü, blok zinciri stratejisini şekillendiren MAS’ın en son gelişmesidir. MAS yetkilileri, ilk madeni paralar (ICO’lar) veya yeni bir blok ağını finanse etmek veya önyükleme yapmak için kriptografik belirteçlerin satıldığı satışlarda bir açıklama yaptı.

Başına açıklamada , MAS bazı belirteçleri satış katılanların için raporlama gereksinimlerini tetikleme, bir menkul arz tanımına giren inanmaktadır.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Malezya Merkez Bankası ICO Kararı..

Kuala Lumpur mali suçlarla ilgili bir konferansta gazetecilere konuşan, Bank Negara Malezya (bnm) valisi bir iç mali regülatör olarak onun...

Kapat