Ethereum Geliştiricilerinde Blockchain Atağı…

Ethereum ‘ın  geliştiriciler dün Blockchain ağı hakkında toplantı gerçekleştirdi, dünyanın ikinci toplam değerine sahip olan şirket karar alınmazsa tam olarak, sonraki yükseltme için, 16 Ekim beklenecek.

14:00  de Google Hangouts üzerinden düzenlenen, tartışma tüm Ethereum istemcilerinin tüm istenmeyen bölünmeleri önlemek için böylece uyum içinde yazılım yükseltme sağlanması ortalanır. Tüm düğümler arasında düzgün bir şekilde gerçekleşmesini önlemek için, istemcilerin yeni kod için resmi vardiyayı işaretlemesi gereken blok numarası 4.370.000 olarak adlandırılan yükseltmeye eşlik eden gerekli değişiklikleri de dahil etmeleri gerekir.

İşlem tamamlandıktan sonra, zor çatalı, daha az veri kısıtlamaları ile ağın daha hızlı hale getirilmesi gibi ethereum’daki iyileştirmeleri getirecektir. Buna ek olarak, daha geniş Metropol yükseltmesinde iki yayının ilkini oluşturan , güvenlik tedbirlerini dağıtacak ve şebeke üzerinde gizliliğin arttırılmasına yol açabilecek yeni değişkenler uygulayacak.

Geçtiğimiz yükseltmeleri varken Ama daha karmaşık kanıtlanmış , bugünün tartışma göre, geliştiriciler bir güncelleme yayınlayacak henüz istemciler gelecek hafta bunu bekliyoruz bekliyoruz. Zaten, ağın en popüler müşterisi Go Ethereum (Geth) yayımını yayınladı.

Ayrıca, son tarih istemci geliştiriciler için bir meydan okuma gibi görünebilir olsa da, çekirdek geliştirme ekibi daha sonraki sürüm zihin üst tutarak yükseltme lehine inanmaktadır.

Ancak toplantıda bazı sıkıntılar ortaya çıktı. Örneğin, bazı istemci geliştiricilerinin, tanıtılacak alt madencilik zorluk düzeyine karşı yazılımlarını test etmeyi unuttuğu belirtti.

Toplantı başkanı Hudson Jameson şu sonuca vardı:

“Eğer bir şeyler ters giderse, sert çatalı konuşacağız, yoksa 20 ‘ sinde konuşuruz.”.”

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Singapur Merkez Bankası, 3 Yeni Blockchain Ödeme Prototipi Açıkladı..

Singapur'un  merkez bankası, blok zincir teknolojisinin finansal uygulamaları üzerine yaptığı araştırmalar hakkında yeni ayrıntıları açıkladı. Singapur Ekonomi Yetkilisi (MAS), Singapur'daki...

Kapat