Bankalar Blockchain Ticaret Platformu Başlatmak Üzere Birleşti

Avrupa yerel ticaretini ve sınır ötesi ticareti kolaylaştırmak için Digital Trade Chain grubu, alıcıları, satıcıları, bankaları ve aracıları, işlem yönetimi ve izlemeyi basitleştirmek için birbirine bağlayan blockchain çerçevesi oluşturuyor.

Bu amaçla, konsorsiyum, şimdi “biz. ticaret” olarak yeniden adlandırılan, anlaşmayı yönetecek ve dağıtacak, sekiz kurucu bankalar tarafından ortaklaşa, İrlanda Cumhuriyeti ‘nde yeni bir iş tesisi oluşturacak. Yeni tesisin yılın sonunda meydana gelecek olması beklenmektedir.

“platformun ticari olarak 2018 ikinci çeyreğinde bekleniyor. 2018 Şubat ‘tan bu yana, kurucu bankaların test müşterileri platformu kullanmak mümkün olacak, “konsorsiyum bir açıklamada dedi.

İlk önce Ocak ayında tanıtılan Dijital Ticaret Zinciri, Deutsche Bank, HSBC, KBC, Natixis, Rabobank, Societe Generale ve UniCredit ve IBM’in yanı sıra Banco Santander’i de içeriyor.

Önümüzdeki aylarda, finansal hizmetlerin yanı sıra konsorsiyuma ek partiler çekmek için de girişimler yapılacaktır. Son aylarda Blockchain teknolojilerinin hızla büyüyen ilgisini gören bir endüstri olan taşımacılık dahil olmak üzere ticaret sürecinde yer alan şirketlerin odak alanlarından biri olacaktır.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bittirex’den Yeni Açıklama

Bittrex binlerce kişinin hesabının askıya alınmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Bittrex’in sitesine göre: “Ara sıra uyumluluk incelemeleri yapıp, kullanıcılarımızı herhangi...

Kapat