ECB Başkanı: Bitcoin Düzenleme İçin Yeterli Düzeyde Değil…

Avrupa Merkez Bankası (ECB) genel başkanı Mario Draghi, bitoin ve diğer kripto para birimlerinin düzenleme için yeteri kadar olgunlaşmadığını söyledi.

CNBC tarafından bildirildiğine göre , ECB başkanı bankanın sondaj ve diğer fintech ürünlerinin gelişimini dikkatle gözlediğini belirten yakın tarihli bir basın konferansında bu yorumları yaptı. Yenilikçiliğin “potansiyel faydaları için aziz olması” gerektiğini, ancak aynı zamanda riskler için de “eleştirel olarak değerlendirildiğini” söyledi.

Ancak Draghi, şu anda resmi ECB analiz ve yönetmeliğini onaylamak için şifreleme teknolojisi hala çok olgunlaşmadığını söylüyor:

“Yeni şeyler ile insanların büyük beklentileri ve büyük belirsizlikleri var. Draghi, şu anda biz özellikle bu teknolojinin olgunlaştığını düşünmüyoruz “dedi.

Draghi, geçen ay Avrupa Parlamentosu Ekonomik ve Parasal İşler Komisyonu’na, ECB’nin kripto para birimleri düzenleme yetkisine sahip olmadığını söylediği Draghi için biraz farklı bir ton . ” Tabii ki, tabiatın yasaklanması ya da yapılması için … ya da” bitsozun “düzenlenmesi yetkilerimiz dahilinde değil,” dedi.

Bununla birlikte, Jamie Dimon gibi bitkisel kuşkucuların boğucu iddialarına meydan okumakla birlikte, bit eşofarması fiyatı grafikleri ölçeklendirmeye devam ediyor. Cuma günü, 5.000 $ ‘lık markayı ilk kez deldiğinde sadece bir hafta sonra, tüm zamanların en yükseğini ayarlamak için 6.200 USD’yi aştı . Bu göktaşı avans vurgular en niyetlerini sinyalini verdiler kimi birkaç dünya genelinde merkez bankaları, potansiyel tehditleri Bitcoin clampdowns tesis onlar kendi amaçları için blockchain teknoloji-opt co yollarını çizmek bile, cryptocurrency ticaret ve madenciliğe.

Draghi’nin mevcut açıklamasında, Temmuz ayında yaptığı yorumlardan [dijital para birimlerinin] reel ekonomiye bağlanmasının önemli ölçüde güçlendiğini gösteren hiçbir kanıt bulunmadığını söylediği yorumlardan daha da büyük bir değişim oldu .

Bununla birlikte, şimdi, herhangi bir fintech yeniliği gibi, bitkinin finansal bir krizden kaçınmak için “potansiyel risklerine çok dikkat gösterilmesi” gerektiğini söylüyor.

Draghi, “Büyük mali krizin derslerinden biri, mali yeniliklerin, bu durumda finansal ve teknoloji yeniliğinin potansiyel risklerine çok fazla dikkat edilmesi gerektiğidir” dedi.

Dolayısıyla Draghi ve diğer merkez bankacılar, bitsoyuğu olgunlaşmamış olarak tutmaya devam edebilir ve Dimon gibi yerleşik finansçılar bunu dolandırıcılık olarak niteleyebilirler; artık bu, dolandırıcılık olarak adlandırılabileceğini artık ana akım ekonomik konuşmanın bir parçası haline geldiğini inkâr edemezler.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
BTCTürk’den Bitcoin Gold Açıklaması

Btcturk.com’un Bitcoin Gold ile ilgili yaptığı açıklamaya aşağıdan ulaşabilirsiniz. “Sayın Kullanıcılarımız, BTCTurk olarak, 25 Ekim 2017 tarihinde gerçekleşecek olan ve...

Kapat