Hong Kong Bitcoin Topluluğundan SegWit2x’e RED !

Bireyler, toplantılar, etkinlikler ve organizasyonlar içeren Hong Kong hamleler topluluğu, bu yıl 16 Kasım’da gerçekleşmesi beklenen SegWit2x  şiddetle reddetti.

Halihazırda dört şirketin dışında, Bitfinex, BitMEX, Bitspark, Gatecoin, OKCoin ve Tidebit gibi Hong Kong’taki en büyük bit servis sağlayıcıların çatadan sonra “bittosin” i “BTC” olarak kaldıracağını ve SegWit2x’in “B2X.”

Hong Kong Bitcoin Topluluğu: Topluluk Desteği Yetersizliği

Bu gelişme evresinde, Hong Kong hamlesi topluluğu özellikle SegWit2x sert çatalı için topluluk desteğinin bulunmamasıyla ilgileniyor. Birçok madenci ve işletme NYA sözleşmesini bu yılın başlarında imzalamış olsa da, Ağustos ayında Bitcoin Cash çatalından açıkça görülüyor ki, kullanıcılar ve yatırımcılar orijinal bit eşyaları üzerinde çalışmaya devam ederse, karma güç çoğunluk zincirine karar veremez.

Bunun da ötesinde, Hong Kong patırtı cemaati, bölgedeki kullanıcıların, yatırımcıların ve işletmelerin büyük çoğunluğunun SegWit2x’e sıkı sıkıya bağlı olduğunu açıkladı. Hong Kong patırtı cemaatinden yapılan açıklamada şunları söyledi.

“Buluşmalar ve etkinliklerdeki ve Ekim ortasında gerçekleştirilen resmi bir ankette kişisel konuşmalarımızda, Hong Kong Bitcoin topluluğunun büyük çoğunluğunun Segwit2X çetelerini desteklemediğini tespit ettik. Birçoğu Segwit2X’e açık ve keskin muhalefet dile getirirken, topluluklar arasında bu çatalı için verdiği hevesli destek eksikliği çarpıcı. “

Hong Kong Bitcoin Topluluğunun SegWit2x’e Muhalefetinin Önemi

Orijinal SegWit2x anlaşması geçen yıl Hong Kong’da kuruldu. NYA anlaşmasına benzer şekilde madenciler, işletmeler ve bazı geliştiriciler SegWit’i etkinleştirmeyi ve bit kangalı blok boyutunu 2MB arttırmayı kabul etti. Sonuçta, bitki salkim toplulugundan gelen direnme nedeniyle plan hayata geçirilmedi ve parçalandi.

NYA anlaşmasının temeli geçen yıl düzenlenen Hong Kong yuvarlak masa tartışması olduğu için, Hong Kong patırtı topluluğunun SegWit2x çetelerine karşı güçlü bir muhalefet içinde olması çok önemlidir. Bitfinex’te dünyanın en büyük kripto alışverişi değişiminin Hong Kong’da da yapıldığı göz önüne alındığında, Hong Kong bit coin topluluğu global bitcoin endüstrisinde önemli sesleri temsil ediyor.

Hong Kong bit coin topluluğunun demeçleri şöyle devam etti:

“SegWit2x, güçlü işlem yeniden oynatma korumasını içermez ve topluluk genelinde geniş bir konsensüs oluşturmaz. Topluluk genelinde bir konsensüs eksikliği ve güçlü tekrar koruma korumasının eksikliği nedeniyle, SegWit2x’i bozulmaya ve ekosisteme zarar verecek pervasız bir çaba olarak görüyoruz. Bu nedenle, SegWit2x’e şiddetle karşı çıktık. SegWit2x zincirinin çoğunluk oranı veya daha yüksek bir fiyatı olsa bile bu geçerli kalır. “

Son birkaç haftadır, bitkisel cemaat çoğunluğunun Kasım ayında SegWit2x çetelerine karşı geldiği açıkça görülüyor. Çatal takip edilirse, orijinal bit eşanlı blok zincirin veya eski zincirin çoğunluk zinciri olarak kalması muhtemeldir

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Avrupa Enerji Şirketleri, Ticaret Bazında Blockchain’i Test Ediyor

Bu ayın başlarında, iki Avrupa enerji tedarikçisi yeni bir blok köprü tabanlı ticaret platformunu test etti. İtalyan şirketi olan Enel'in,...

Kapat