ABD hükümeti Bitcoin’den “uzak durmalı”

Geçtiğimiz hafta TheStreet mali organizasyonuna verdiği röportajda, Paul bu konuyla ilgili bir dizi yorum yaparak, uzman olmadığı halde teknolojiyi desteklediğini ve ABD’de alternatif para birimlerini yasallaştırmaya yardımcı olabileceğini söyledi.

Bununla birlikte, Paul kripto para birimlerinin para (altın veya kıymetli metaller için tercihi göz önüne alındığında) olarak hizmet edeceğine inanıp inanmadığı hakkında kararsızdı ve ABD hükümetinin teknoloji denetimine katılımının sınırlı olacağı konusunda kararlıydı.

Paul insanlar, onu kullanmak isterse, hükümetin uzak durması gerektiğini söyledi.

Yine de, Paul sonunda kripto para birimleriyle ilgili iki temel sorundan bahsetti: birincisi dolandırıcılık olasılığı, ikincisi devlet denetimi.
Örneğin, Paul mevcut para birimlerinin gözlemlerinin çokluğu ve nasıl kullanıldığına inanmaktadır ve bunun kripto varlıklarına uygulanabileceği endişesini dile getirdi.

Ancak, bazı yönleriyle ilgili belirsizliğine rağmen, blok zincir teknolojisinin “bunun için çok büyük bir geleceği var” diye düşünüyor, onu politikalara teknolojinin desteğiyle konuşmaya çağıran ifadeler .

Seçim denetim gruplarının uygulamanın onaylanmasını takiben, Paul’un oğlu Rand’ın bu yıl kampanya bağışlarıyla uğraşmaya başladığı dikkat çekicidir.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Rusya’dan Şok Bitcoin açıklaması

Rusya Maliye Bakanı Anton Siluanov, bitcoinin Rusyada hiçbir zaman rublenin yerine geçemeyeceğini duyurdu. Siluanov Rossiya 1 TV kanalına yaptığı açıklamada, Bitcoin, RusyaFederasyonunun para birimi değil....

Kapat