İngiliz Telekomünikasyon Devi PLC ,Blockchain Güvenlik Yöntemi İçin Patent Aldı

İngiltere’deki en büyük İnternet ve telekomünikasyon sağlayıcısı, blok zincirleri korumayı amaçlayan önerilen bir siber güvenlik önlemi için bir patent aldı.


İngiliz Telekomünikasyon PLC (BT), 31 Ekim’de verilen patentte, kullanıcı profilleri aracılığıyla kimlerin işlem yapabileceğini sınırlandırmanın bir yolunu belirten blok zincirlere yapılan kötü amaçlı saldırıları önlemek için tasarlanmış bir yöntemi özetledi. Ardından ana blok zinciri kodu, daha önce açıklanan hesaplara uymayan işlemleri otomatik olarak reddedebilir.

Patentte açıklanan bir kullanım örneği, toplam işlem gücünün yüzde 50’sinden fazlasına sahip düşmanca bir kuvvetin blok zincir ağını kontrol etmeye çalıştığı “çoğunluk kontrol saldırıları” (buna “yüzde 51 saldırılar” da denir) içerir. Bir saldırı tespit edildiğinde, sistem otomatik olarak işlemleri durduracak ve patentle uyumlu olarak çoğunluk saldırılarını bile engelleyecektir .

Ayrıca, patent, aşırı miktarda işlem talebi olan bir madenciyi tamamen bastırmak için tasarlanmış geniş hizmet reddi (DDoS) saldırılarını ifade ediyor.

BT, bunun bu tür saldırıları nasıl etkileyeceği konusuna değinmiyor ancak “engelleme ortamlarına yönelik tehditleri tespit ve azaltmak için bir mekanizma sağlamanın faydalı olacağını” belirtti.

Patent, dijital para birimlerinde kullanılan bit yoğunluğu gibi enerji yoğun bir ekstraksiyon işlemi yoluyla işlemlerin doğrulanması yöntemini tartışmasına rağmen, bu işlemin patentli sistemle bağlantılı olmadığına dikkat çekiliyor.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Samsung, Kullanılmış 40 Adet Galaxy S5 Telefonu ile Bitcoin Madenciliği Yapıyor

Samsung göre, şirketin Anakartı geri dönüştürerek girişimi için yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışacak 40 eski Galaxy S5 cihazlarının yapılmış bir...

Kapat