Samsung, Kullanılmış 40 Adet Galaxy S5 Telefonu ile Bitcoin Madenciliği Yapıyor

Samsung göre, şirketin Anakartı geri dönüştürerek girişimi için yeni bir işletim sistemi üzerinde çalışacak 40 eski Galaxy S5 cihazlarının yapılmış bir Bitcoin madencilik kulesi inşa etti . Şirketin C-Lab şirketi, şirketin San Francisco’daki son geliştirici konferansında sergilenen madencilik teçhizatını ve eski telefonların diğer kullanımlarını geliştirdi. Şirket, eski Galaxy telefonlarını ve çeşitli nesnelere dönüştürülmüş Android yazılımlarından arındırılmış çeşitli tabletleri gösterdi.

Şirket, bir bilgi formunda, sekiz adet Galaxy S5 ünitesinin standart bir masaüstü bilgisayardan daha yüksek güç verimliliğinde bit yorgunluğunu inceleme kapasitesine sahip olduğunu kaydetti . Bununla birlikte, masaüstleri şu anda standart bitkoz araştırma araçları değildir. Şirket, madencilik teçhizatı hakkındaki sorularını cevaplamayı reddetti.

Samsung, bitcoin blok satışı uygulamalarında IBM ile ortaklık kurdu ve geçmişte bit coin teknolojisi üzerinde çalıştı .

Samsung Yazılımı Yayımlamak İçin

Şirket sözcüsü Robin Schultz  yaptığı açıklamada, Samsung, konferansta sergilediği projelerin yazılımını ücretsiz olarak sunmayı planladığını söyledi. Schultz, platformun eski Galaxy aygıtlarından faydalanmak için çevreye karşı sorumlu bir yol sunduğunu söyledi.

Geri dönüşüm aygıtları, orijinal üreticinin desteğini gerektirir.

IFixit’in CEO’su Kyle Wiens, yazılımın eski elektronik cihazların daha uzun süre çalışmaya devam etmesinin anahtarını bulundurduğunu söyledi. Eski telefonlardaki yazılımlar yeni uygulamalarda çalışmıyor.

iFixit, Samsung’un eski S3’leri upcycling projesi için onarmaya yardımcı oluyor. Weins, Samsung’un donanım ve üzerine bir şeyler yükleyebilmesi arasında bir katman inşa ettiğini söyledi.

Döndürme projesinde Gitub’da bir video var. Site, kullanıcıların Android’i kaldırmak için yazılımı indirmelerine ve cihazları diğer yazılım türlerine açmasına izin verecek. Kullanıcılar çeşitli yazılım projelerine göz atabilecek. Kullanıcılar ayrıca kendi projelerini ve yazılımlarını yükleyebilecekler.

Aygıtların yeniden boyutlandırılması için böyle bir destek olağandışıdır. Apple ve diğer şirketler, kullanıcıların bozuk cihazları düzeltmesini zorlaştırıyor. Samsung ayrıca eski bir telefonu, ev girişi korumak için baykuş şeklinde yüz tanıma yazılımı ile programladı; bir balık deposunu izlemek için bir Galaxy S3’ü yeniden planladı ve bir Galaxy tabletini ubuntu gücüne sahip bir dizüstü bilgisayar haline getirdi

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Rusya, Kripto Dedektif Ajansı Açıyor…

Rusya, Kripto Dedektif Ajansı Açıyor Son birkaç aydır, Rusya'daki kripto para birimleri kabulü oldukça sıcak bir konuydu. Ülkenin Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, kripto...

Kapat