Rusya ICO Tüzüğünün Yetersizliği Nedeniyle 300 Milyon Dolar Kaybetti !

Araştırmalar, Rus ekonomisinin ilk madeni para teklifi düzenlemesinin (ICO) yetersizliğinden dolayı şimdiye kadar bu yıl 18 milyar ruble’den (yaklaşık 300 milyon dolar) mahrum kaldığını gösterdi.

Tough  Perşembe günü bildirdiğine göre, İnternet geliştirme konusundaki Rus başkanlık danışmanı Herman Klimenko, ülkesinin bu yıl şimdiye kadar ICO düzenlemesinin bulunmaması nedeniyle yaklaşık 18 milyar ruble (yaklaşık 310 milyon dolar) kaybettiğini açıkladı  .

Tahmin, Rus Blockchain ve Cryptocurrency’dan (Rabik) yapıldı. Klimenko bu derneğin kuruluşunu Ağustos ayında ilan etti. Madenciler ve yatırımcılar da dahil olmak üzere kriptocurrency ve blockchain alan katılımcıları birleştirmek için oluşturuldu. Klimenko ayrıntılı:

Rabik, 2017 başından bu yana 18 milyar ruble’de ICO’ların mevzuat düzenlemesinin bulunmaması nedeniyle Rusya ekonomisine olan zararı tahmin etti ve yıl başından bu yana vergi gelirleri olarak federal bütçeye 3,5 milyar ruble alınmadı.

Bu hesaplamaların, Rus sakinlerinin Ocak ve Ekim ayları arasında yabancı ülkelerde yürüttüğü ICO’lara dayalı olduğunu açıkladı. “Bu para, örneğin yeni park yerleri ve Moskova’daki kamyonlar için yeterli olacaktır” dedi.

ICO’lar için düzenleyici direktiflerin olmaması

Kripto para birimleri ve ICO’lar şu anda Rusya’da düzenlenmemektedir. Geçen ay Başkan Vladimir Putin bu konuyu görüşmek üzere bir toplantı yaptı. O sonradan  sipariş  gelecek yılın 1 Temmuz ile cryptocurrencies ve ICO’lara için düzenleyici çerçeveyi sonuçlandırmak için başbakan ve merkez bankası.

Merkez Bankası, ICO’ların riskleri konusunda uyarıda bulunurken, Birinci Başbakan Yardımcısı Igor Shuvalov,   düzenlemelerin Rusya’daki simge satışlarını öldürmeyeceğini belirtti .

Bugüne kadar  ICO’larda bugüne kadar yaklaşık  2.3 milyar dolarlık bir büyüme kaydedildi ve bunların çoğu bu yılın ilk yarısında gerçekleşti. Rabik Rus şirketlerinin geçen yıl ülkedeki girişim yatırımlarının 128 milyon $ iki katından daha fazla olan jeton satış $ 293,000,000 bu yıl topladık tahmin,  Innov  bildirdi.

Rusbase  haber yayıncısına göre  , Rusya’daki en büyük ICO, İnternet Ombudsmanı Dmitry Marinichev’in yaptığı bir projedir. The Rus Miner Coin (RMC) projesinin ICO’su 43.2 milyon dolar toplarken, Polybius dijital banka adı verilen bir başka projenin 31 milyon dolar toplanması ve Rusya’nın ilk beş ICO’sundan biri haline geldiğini de ekledi.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Blockchain, Segwit2x için Hizmet Planları Açıkladı

Blockchain: 'Segwit2x Kapasite Yükseltildi' Blockchain, 18 milyonun üzerinde cüzdan üzerinde hizmet veren, sektördeki en eski cüzdan sağlayıcılarından biridir. Bu hafta şirket, Segwit2x...

Kapat