Blockchain, Suç İspatını Doğrulamaya Yardımcı Olabilir…

Büyük Britanya Adalet Bakanlığı yetkilisi, blok zincirin hükümetin güvenlik sağlamasına ve dijital delilleri doğrulamasına yardımcı olabileceğine inanmaktadır.

Bakanlık teknik mimarlık bölümünün kurucularından Alistair Davidson Perşembe günü gazetecilikle ilgili dikkat çeken bir durumu açıklayan bir blog yazısı yayınladı: yasalara saygı ile ilgili: yetkili maketlerin fotoğraflarını kaydetmek için bu teknolojiyi kullanıyor.

Davidson’un blog iletisi büyük ölçüde varsayımsal olsa da , blok zincirin Adalet Bakanlığı gibi devlet yapıları tarafından kullanılma yolunu bulabileceği unutulmamalıdır . Yetkili, bu tür kullanımın mahkemede özellikle faydalı olacağını belirtti. Özellikle de savcılığın göreve göre, videonun orijinalliğini kanıtlamak için defter kayıtlarını kullanmak istediği durumda.

Defterin videoyu saklamayacağını söyledi. Aksine, video verilerinin ve meta verisinin bir karması yanı sıra, hükümetin depolama alanındaki konumunun bir listesini içerecektir.

Videolar kamuya açık bir bulut depolamasına yükleniyorsa, “blok zincir herkese, her yerden okunabilir, ancak yalnızca polis tarafından kayıt yapılabilir” diye yazıyor Davidson.

Hükümet, Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan bir teknik incelemede, bir blokçuk değişmeden iken yalnızca aktarım sonrasında depolanan varlıkları denetleyebileceğini açıkladı. Dosyalar, blok çubukta listelenmeden önce yine de değiştirilebilir.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Rusya ICO Tüzüğünün Yetersizliği Nedeniyle 300 Milyon Dolar Kaybetti !

Araştırmalar, Rus ekonomisinin ilk madeni para teklifi düzenlemesinin (ICO) yetersizliğinden dolayı şimdiye kadar bu yıl 18 milyar ruble'den (yaklaşık 300...

Kapat