ABD Hazinesi FinCEN’in Kriptolaştırma Uygulamalarını Denetleyecek

ABD Hazine Departmanı müfettişi genel sekreteri, kara para aklama ve terörizm finansman riskleri ile ilgili olarak Mali Suçları Uygulama Ağı’nı (FinCEN) kriptolama uygulamalarını gözden geçirmeyi planlıyor.

Açıklama, geçen yılın sonlarında yayınlanan 2018 mali yılı için Olağan Genel Sekreteri (OIG) yıllık planında yer aldı. Planlanan değerlendirmenin ayrıntıları raporda ayrıntılı olarak açıklanmamış olsa da , FinCEN’in bitkisel gibi kripto para birimleri ile çalışan işletmeler için rehber yayınlamaya başlamasıyla birlikte üç yıldan fazla bir sürede ortaya çıkan önemli bir gelişme var .

Raporda belirtildiği gibi:

FinCEN’in sanal para birimleriyle ilişkili kara para aklama ve terörist finansman risklerini tanımlama, öncelik verme ve çözme yöntemlerini belirlemeyi planlıyoruz “dedi.

OIG’nin incelemesini ne zaman yürüteceği de belli değil. 2018 mali yılının başlangıcı, gelecek yılın 30 Eylül tarihine kadar devam eden 1 Ekim idi.

Yine de, ofis, geçmişte birçok kez kripto para birimleri konusuna ağırlık verdi, en son olarak Hazine Sekreteri Steven Mnuchin’e not etti. Hükümetin para-baskı servislerine yönelik zorlukları ortaya koyan OIG , “Bitcoin” gibi teknolojilerin ABD Darphanesi iş modelinde uzun vadeli bir etkiye sahip olabileceğini belirtti.

Düzeltme: Bu raporun önceki bir sürümü, bir Hazine Müfettişliği Vergi Dairesi Genel Sekreteri’nin (TIGTA) ayrı bir kuruluş olan OIG’ye yanlışlıkla atfedildi.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Ethereum'un Yıl sonu Hedefi 2500 Dolar
Genç Amerikalıların% 33’ü Ethereum’a Yatırım Yapmayı Planlıyor

Genç Amerikalıların ethereum kripto para birimlerinde yaşlılık gruplarına göre daha fazla yatırım yapması daha olasıdır. Öğrenci kredileri konsolidasyon servisinin LendEDU...

Kapat