Societe Generale Başkan Vekili :Bitcoin “Açıkçası Bir Balon İçinde”

Bitcoin fiyatı 7,500 $ civarında benzeri görülmemiş seviyelerde işlem görmeye devam ederken, Fransız bankacılık devi Societe Generale’nin genel müdür yardımcısı CEO, kriptokrasideki durumu balonda buluyor.

Bloomberg ile yaptığı bir röportajda Societe Generale genel müdür yardımcısı Severin Cabannes, bugüne kadarki merkezileştirilmemiş kripto alış verişinin% 650’nin üzerinde bir değer kazandığı bir yılda bitcoin’in piyasa değerlemesinden bahsedildi.

Bankacılık idarecisi bankanın kabarcık içinde olduğunu ve bankanın kriptokrizaya yatırım yapmadığını ya da ilgilenmediğini belirtti.

Cabannes şunları söyledi:

Bitcoin bugün, benim görüşüme göre açıkça bir balon çok net. Ancak, bu fiyat değerlemenin ardındaki piyasa itici güçlerin ne olduğunu çok iyi bilmiyoruz.

Cabannes yorumları , geçen hafta bitcoin’in bir kabarcık “çok tanımı” olduğunu iddia eden İsviçre bankacılık devi Credit Suisse CEO’su Tidjane Thiam tarafından sunulan yorumları açıkladı.

Bitcoin’in devam eden mitingi, CME grubunun yıl sonundan önce bit eşofiz hediye getirme planı tarafından körüklendi. Dünyanın en büyük borsa sahibinin bir bit eşofman sözleşmesi listesine koyma niyeti, spekülatörleri “kurumsal talebin sele gazlarının açılması” yönünde öngörebilir ve bitcoin’i Wall Street’e “çekici” hale getirdi.

Yine de, bitcoin, perakende günlük yatırımcılar arasında bir ödeme yöntemi ve değer deposu olarak, kriptokurritlerin bilinirliği ve benimsenmesinin yanı sıra detraktörleri sürdürmeye devam ediyor. JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, bitsoyayı ” dolandırıcılık ” olarak görevden aldı ve çalışanları kriptocurrency’u kabul veya ticaretinde bulunmak için tehdit etti.

Bu arada Cabannes, Societe Generale’nin küresel ticaret alanındaki sıvılaştırılmış doğal gaz ticareti ve bankadaki diğer prototipleri denemek gibi gayretleri vurgulayan Societe Generale’nin “bitcoin değil, blok zincir teknolojisi ile çok ilgilendiğini” ortaya koydu . ”

Ardından şunları ekledi:

Gerçekten heyecanlı yatırım yapmaya çok hevesli değiliz, ancak blok zincir teknolojisine yatırım yapmaya çok hevesliyiz.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
ABD Hazinesi FinCEN’in Kriptolaştırma Uygulamalarını Denetleyecek

ABD Hazine Departmanı müfettişi genel sekreteri, kara para aklama ve terörizm finansman riskleri ile ilgili olarak Mali Suçları Uygulama Ağı'nı...

Kapat