CME Grubu Yetkilisi Leo Melamed: Bitcoin’e ‘Sahip Çıkalım’…

CME Group’un kıdemli figürlerinden birisi, bitcoin kendi ticaret özellikli varlık sınıfı olma yolunda ilerlediğine inanmaktadır.

Salı günü Reuters ile bir söyleşide, şirketin başkanı emekli Leo Melamed Bitcoin büyük olasılıkla nasıl altın ve hisse senetleri bugün değiş tokuş için benzer bir şekilde ticaret gelecek dedi.

Özellikle de, geçen hafta bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi başlatma planları açıkladı, ürünün yılın sonuna kadar mevcut olması hedefleniyor. Ürün, halen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ‘ndan onaylanmış olup, firmanın Şu anda belirtildiği şirkettir.

Melamed Reuters ‘e, kurumsal yatırımcıların vadeli sözleşmelerde yer almasını beklediğini, sadece spekülatiflerin yerine, ve “Bitcoin ‘in tarihi için çok önemli bir adım” olarak adlandırılması gerektiğini söyledi. Ürün, yatırımcıların Bitcoin üzerine bahse girmesine ve kripto de kısa sürede satmasına olanak verecektir.

Şöyle demeye devam etti:

“Düzenlemeye devam edeceğiz, bitcoin yasa dışı değil, yasa dışıda yapmayacağız. Kurallara göre düzenli bir tür ticaret yaparız. ”

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
PBoC Araştırma Başkanı : Yakında Merkez Bankası Kripto Geçişi Yapacak

PBoC Araştırma Lideri: Yakında MÇin Halk Bankası (PBoC) araştırmacısı, ülkenin mümkün olan en kısa sürede merkez bankası tarafından ihraç edilen...

Kapat