PBoC Araştırma Başkanı : Yakında Merkez Bankası Kripto Geçişi Yapacak

PBoC Araştırma Lideri: Yakında MÇin Halk Bankası (PBoC) araştırmacısı, ülkenin mümkün olan en kısa sürede merkez bankası tarafından ihraç edilen bir kriptokrasi elde etmesinin “hayati” olduğunu söyledi.

Güney Çin Morning Post tarafından yayınlanan bir rapora göre, Çin’in merkez bankası için şifreleme araştırması yapan Yao Qian, Cumartesi günü Pekin’deki bir forumda dijital yasal ihale açmanın önemini açıkladı. O, böylesine bir hareketin, PBoC’nin para politikalarının etkinliğini arttırırken, aynı zamanda işlem maliyetlerinin düşürülmesine ve finansal hizmetleri kırsal alanlara yaymaya yardımcı olacağını söyledi.

Qian, olayda “dijital ekonominin gelişmesinin merkez bankası tarafından ihraç edilen elektronik para birimine her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğunu” belirtti.

Fintech endüstrisinin “tacında mücevher” olan dijital yasal ihale çağrısında bulunan Qian, finansın geleceği üzerinde büyük bir etkisi olacağını savundu.

Ekledi:

“Araştırmayı hızlandırmak ve yayınlamak çok önemlidir.”

Yorumlar, bu yılın başlarında raporların ardından geldi; bu, PBAC zaten kendi dijital para birimini deniyor .

Çin, merkezi olarak yönetilen kriptokrasi yaratmaya istekli görünmesine rağmen, Eylül ayında ilk para tekliflerini (ICO’lar) yasaklamış ve sıkılaştıran düzenleyici ortamın ortasında kriptokin değişim alışverişi kapanmıştı.erkez Bankası Kripto Geçişi Yapacak

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Aptoide AppCoins ile App Store’da Devrim Hedefliyor

Akıllı telefonların yaygınlaştırılması ve benimsenmesi, uygulama indirme işlemlerine, uygulama içi satın alma işlemlerine ve reklamlar ile geliştiriciler ve son kullanıcılar...

Kapat