Shell ve BP, Blockchain Ticaret Platformunu Desteklemek İçin Hazır Olan Enerji Devleri Arasında

Birkaç büyük enerji şirketi, blok zinciri temel alan yeni bir ticaret platformunda işbirliği yapıyor.
P, Shell ve Statoil, teknolojinin en son uygulamasını enerji alanına sunan platformu destekliyor. Platform üzerine kurulan firmaların konsorsiyumu ING, ABN Amro ve Societe Generale’nin yanı sıra ticaret şirketleri Gunvor, Koch Supply & Trading ve Mercuria’yı da içeriyor.

Fikir, enerji ticareti için blok zincir teknolojisine sahip olan platformun nihayetinde tüm piyasa katılımcılarına açık olacağı yönünde. Bu etkinliğe katılanlar, 2018’in sonundan önce tamamen işlev görecek bir planla bağımsız bir kuruluş tarafından kontrol edileceğini söylüyorlar.

Analistler, enerji endüstrisinin yeni işletmelerin sektöre girmesiyle daha karmaşık hale geldiğini söyledi. Dünyanın en büyük birkaç enerji tedarikçisinin katılımıyla, her boyuttaki piyasa katılımcısını bir platforma çekecek bir platform yaratacağını umuyoruz.

Reuters’in bu yaz bildirdiği gaz ticaretinde BP ve Eni gibi enerji ticaretini izlemek için bir blok zincirin kullanımı hakkında çeşitli deneyler gerçekleştirildi .

Enel ve E.on, Blockchain Ponton platformunu kullanarak testler de gerçekleştirdiler ve en büyük Avustralyalı elektrik tedarikçileri halen Power Ledger adlı bir platform test ediyorlar.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin Cash Teknik,Fiyat Analizi
Bitcoin Cash Fiyat Teknik Analizi

Bitcoin Cash fiyatı, ABD Doları karşısında 580 $ destek tutuyor. Yakın dönemde bir toparlanma momenti kazanmak için BCH / USD'nin...

Kapat