İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi Başkanı ICO’larla İlgili Endişeleri Dile Getirdi

“Genel olarak Blockchain Teknolojisi ile Kripto Para Birimleri ve ICO’lar arasında bir fark var”

İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi Başkanı ICO’larla İlgili Endişeleri Dile Getirdi.Profesör Hauser , blok zincir ve şifreleme endüstrileri arasında demarcate arayarak adresini açtı . ISA Başkanı, ISA’nın dağıtılmış defteri teknolojisinin mevcut finansal süreçlere gömülü olmasını beklediğini öne sürerek, “blokaj teknolojisinin burada kalması ve hayatımızın her alanına girmesi” olduğunu belirtti.

Kriptokrasi ile ilgili olarak, profesör Hauser, kripto para birimlerinin “tamamen farklı bir oyun olduğunu belirterek, daha fazla dikkat gösterdi. Kabarcık gibi kokuyor. Kim bitkinin 7000 $ değerinde olduğunu söylüyor? “Başkan,” [kripto para birimlerinin] dünyasının ikili seçenek endüstrisinin yeni bir mutasyonu olmadığından emin olmasını istiyor “diye ekledi.

“Durum Varsayımına Göre Bir Vaka Üzerine ICO Endüstrisine Bakmaya Gidiyoruz, Tamamıyla Yasaklamaz”
İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi Başkanı ICO’larla İlgili Endişeleri Dile GetirdiBaşkan, ISA’nın her bir ICO’nun özelliklerine dayanılarak ilk madeni paraların tekliflerinin düzenleyici gerekliliklerini ve yasal zorunluluklarını değerlendireceğini ve ISA’nın yeni endüstriyi tamamen yasaklamak istemediğini vurguladı.

Profesör Hauser, yalnızca menkul kıymet içermesi yönünde karar verilen ICO’ların ISA’nın düzenleyici yargı yetkisine girdiğini belirtti. Eğer bir ICO “güvenlik değil, bir şifreleme” içeriyorsa, ISA tarafından kontrol edilmez. Bununla birlikte, Başkan, menkul kıymet ihracı olmayan ICO’ların “kurumsal kanunlar yoluyla” hala yönetmeliklere tabi olabileceği ihtimalini belirtti.

Hauser, “ICO endüstrisinde şeffaflığın olmaması” konusundaki endişelerini vurguladı ve “ICO’lar finans sektöründe hoş karşılanacak bir evrimin bir parçası. Ancak bunun düzgün yönetilmesi ve düzenlenmesi gerekiyor. ”

Eylül ayında, ISA açıkladı İsrail’de ICO düzenlemelerin gerekliliğini değerlendirilmesi ile görevli yeni bir komite kurdu, olsun veya olmasın ICO’lar menkul düzenlemelerine tabi olması gerektiğini söyledi. Komitenin 31 Aralık’a kadar değerlendirmelerini yapması bekleniyor ancak Profesör Hauser’in yaptığı son açıklamalar, ISA’nın İsrail’deki ICO’ların yasal statüsüyle ilgili olarak şimdiden birçok sonuç çıkardığını gösteriyor.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Coinheck Borsası Kime Satıldı , Ne Gibi Değişikler Olacak ?
Fransız Finans Uzmanı: Kripto Para Birimleri, Gizlilik Nedeniyle Geleceği Göremeyebilir

Fransız bankası Societe Generale Frederic Oudea'nın genel müdürü, bitmiş gibi dijital para birimlerinin isimsiz oldukları için belirsiz bir gelecekle yüz...

Kapat