Kanada Polisi Bitcoin Vergi İadesi Konusunda Uyardı

Kanada polisi, York’ta 40’dan fazla kişinin dolandırıcılık kurbanı haline gelmesinin ardından, vergi kaçakçılığına karşı bir uyarı yayınladı.
CBC News’un raporuna göre York Bölge Polisi, kurbanların hileli faaliyetlerle 340.000 Kanada Doları (267.000 ABD doları) kaybettiğini söyledi .

Kendilerini Kanada Gelir İdaresi Ofisi çalışanları olarak tanımlayan dolandırıcılar, kurbanları ATM’leri kullanarak para göndermezlerse ödenmeyen vergilerle ilgili tutuklamalar yapmakla tehdit ettiler.

York polis karakolu şefi Rob Vingerhoets, “Bitkolik ATM’lerin yasal olduğunu” ve dolandırıcıların takibi veya kayıp paranın geri kazanılmasının mümkün olabileceğini söyledi.

Polis teşkilatına göre, son aylarda, bu dolandırıcılara ilişkin rapor sayısı arttı. Vingerewets, gelecekte bu tür dolandırıcılıkla uğraşmanın tek yolunun halkın bilinci olduğunu söyledi.
Raporda, polis polisi, potansiyel dolandırıcılık hakkında halkı uyarmak için atış para cezası ATM’lerin yakınında broşürler konuşlandırdı.

Haberler, Ontario Durham Bölgesel Polis Teşkilatı’nın, bitkisel suçlu sahte yatırım planları hakkında halka bir uyarı yayınladıktan kısa süre sonra geldi.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi Başkanı ICO’larla İlgili Endişeleri Dile Getirdi

"Genel olarak Blockchain Teknolojisi ile Kripto Para Birimleri ve ICO'lar arasında bir fark var" İsrail Menkul Kıymetler Otoritesi Başkanı ICO'larla...

Kapat