ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin : Bitcoini Yakından Takip Ediyoruz.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, federal hükümetin yasadışı karanlık web pazarlarında bitkinin kullanılmasından endişe duyduğunu söyledi.

Mnuchin, Yahoo Finance ile yaptığı bir röportajda , bitcoin’in Hazine Departmanı’nın radarında olduğunu ve dünyadaki düzenleyicilerle “yasadışı nakit transferi” yapmak için kullanılmamasını sağlamak için doğru yaklaşım hakkında konuşmalar yaptığını söyledi.

Mnuchin, “Bu çok dikkatli baktığımız bir şey ve bakmaya devam edecek” dedi. “İlk sayı ve en önemli husus, insanların yasadışı faaliyetlerde kullanamadıklarından emin olmaktır. Bu yüzden, karanlık webin bitkisel para birimi ile finanse edilmediğinden emin olmak istiyoruz. Ve bugün bizim için bir endişe kaynağı bu “dedi.

Hazine, kriptokrasi ile ilgili resmi bir tutumun duyurulması için özel bir zaman çizelgesine veya bu yeni oluşum sınıfını yöneten yeni yönetmeliklere sahip olmamasına rağmen bölüm, aktif olarak kripto para kullanımı araştıran çalışma grupları kurdu.

“Ve yine [bitcoin] çok dikkatli izleyeceğimiz bir şey” diye vurguladı.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Kanada Polisi Bitcoin Vergi İadesi Konusunda Uyardı

Kanada polisi, York'ta 40'dan fazla kişinin dolandırıcılık kurbanı haline gelmesinin ardından, vergi kaçakçılığına karşı bir uyarı yayınladı. CBC News'un raporuna...

Kapat