Bir Haftalık Toplam Tether Arzı % 20 Artıyor

Yeni Tether’lerin serbest bırakılması (USDT) ile Bitfinex ticaretinin yol açtığı çarpıcı fiyat artışları arasındaki korelasyonu çevreleyen tartışma devam ediyor. 8 Kasım’da yaklaşık 13.5 milyon ABD doları tutarında bir bit eşi satın alınmadan kısa süre önce 20 milyon yeni USDT serbest bırakıldı. Basıncın satın alınmasındaki ani artış hızlı bir şekilde 7050 dolardan 7050 dolardan 7350 dolara çıktı. O zamandan bu yana, 9 Ekim’de 20 milyon USD Tiraja, 10 Kasım’da 30 milyon USD çıktı.

Yaklaşık 110 Milyon USDT, 3 Kasım’dan bu yana piyasaya çıktı
Birçok tüccar, yeni USDT’nin piyasaya sürülmesinin ardından geniş bir marj ticaret hacminin gerçekleştirildiği hızla endişeleri dile getiren önemli miktarda Tether ve ani hareketler arasında artan bir korelasyon olduğunu belirtiyor.
Son bitcoin boğa işletimi sırasında USDT serilerinin serbest bırakıldığını gösteren grafik
Notorious Bitfinex eleştirmeni Bitcrypto’ed etti belgelenmiş 8 Kasım tarihinde 20 milyon USDT yayınlanmasının ardından derhal gerçekleşti pazar eylemini. Bitcrypto tarafından paylaşılan verilere göre, 25 milyon ABD doları tutarında marj uzunluğu 30 dakikadan kısa bir sürede infaz edilerek, 13,5 milyon ABD Doları değerinde olması beklenen tek bir piyasa siparişi verildi. Sonuç olarak, bir saatten kısa bir sürede bit yelkenciliğinin fiyatı 7075 USD’dan kabaca 7350 USD’ye düştü.

2017 boyunca, Arzdaki Çaptaki Sayılar% 3400 Artıyor

Tether toplamı Ocak ayında 15 milyonun altından bu yazıda 550 milyonun üzerine çıktı – yılın başından bu yana% 3400’den fazla bir artış meydana geldi. Bazılarına göre, Tether sayısındaki bu dramatik artış, Tether’daki çoğunluk hissedarı olan Bitfinex’in, bankacılık hizmetlerine ulaşamamış gibi görünmesinin yanı sıra, Wells Fargo ile ilişkili Tayvanlı bankaların, bankalara havale transferlerini sona erdirdiği kısa sürede önemli hale geldi. Tether , web sitesinde şu ifadeyi yayınladı:

“TETHER, HALIHAZIRDA ULUSLARARASI KABLOLARIN IPIN IÇINE VE DIŞINDAN ILETILMESINDE SÜREGELEN GECIKMELERI BEKLIYOR. KULLANICILARA … 18 NISAN 2017’DEN BERI, TETHER’E GELEN TÜM ULUSLARARASI KABLOLAR ENGELLENDI VE TAYVANLI BANKALAR TARAFINDAN REDDEDILDI. BU NEDENLE, BU KISITLAMALAR KALDIRILINCAYA KADAR AĞ GEÇITLERININ ARZININ ÖNEMLI ÖLÇÜDE ARTMASINI BEKLEMIYORUZ. ”
Bitfinex’in Phil Potter’ı, “Tether BitFinex’ten tamamen ayrı bir varlık” olarak belirterek “Tether’ın Bitfinex’in yaptığı para servis para operatörü lisansı ile çalıştığını kabul etti” sözleriyle iki şirket arasındaki ilişkiyi uzaklaşmaya çalışmasına rağmen “Tether’un bankacılık ilişkileri ile ilgili sorulara yanıt olarak Bitfinex’in Potter, daha önce, Tether’ın” çok sayıda yargı bölgesinde birçok bankanın Tayvan’da temel bankacılık ilişkilerinde olduğumuzu “belirttiğini belirtti. bankacılık kurumlarının nisan ayından bu yana şirkete ne tür hizmetler sağladıklarını ortaya koyamadı ve kuşkuları daha da artırdı.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin : Bitcoini Yakından Takip Ediyoruz.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, federal hükümetin yasadışı karanlık web pazarlarında bitkinin kullanılmasından endişe duyduğunu söyledi. Mnuchin, Yahoo Finance ile...

Kapat