Almanya, Kripto para ve (ICO) Riskleri Konusunda Uyarıda Bulunuyor

Almanya’nın en büyük finansal düzenleyicisi olan Federal Finansal Denetim Otoritesi (BaFin), ilk madeni para tekliflerine (ICO) yatırım yapma riski konusunda yatırımcılara bir uyarı yayınladı.

Bu adım, BaFin’i ICO’lar hakkında bir uyarı yayınlaması için son pazar gözlemcisi yapmaktadır.
BaFin, yaptığı açıklamada, yatırımcıları ICO’larla ilişkili çeşitli riskler ve jeton satışı konusunda uyardı.

Riskler arasında, tüm yatırımları kaybetme fırsatı da vardır. Ajans ayrıca ICO’nun bir finansman modeli olarak projeleri potansiyel yatırımcılara çarpıtabilecek “dolandırıcıları” çekebileceği konusunda uyardı.

BaFin, son açıklamasında ICO organizatörlerine yeni bir gereklilik veya öneri getirmedi ancak 15 Kasım’da yatırımcılar için daha kapsamlı bir kılavuz yayınlanacağını açıkladı

ICO tüketicilerin, yatırımın veya projenin yararlarının yanı sıra riskleri tam olarak anladığından emin olmaları gerekir. Ayrıca, ISO’lara karşı gerekli önlemlerin alınmasının, doğada hileli olduğunu ispatlayan belirteçlerin satışında yatırımcılar için muhtemel kayıplara yol açabileceğini de ekledi.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Bitcoin Cash Teknik,Fiyat Analizi
Bitcoin Cash 2K $ ‘ın Üzerinden Tırmanmaya Devam Ediyor

SegWit2X ölümü Bitcoin Çekirdek takımı için büyük bir nimet olarak görülüyordu ve sosyal medya kanalları birbirini tebrik Çekirdek destekçilerinin doluydu....

Kapat