Hewlett Packard Enterprise, 2018’de Blockchain’i Piyasaya Çıkarmayı Planlıyor

Bir iş teknolojisi şirketi olan Hewlett Packard Enterprise, gelecek yıl yeni bir blokaj zinciri hizmeti başlatıyor. 

Resmi haberi, teknoloji devi Hewlett Packard’ın ikiye bölünmesiyle birlikte 2015 yılında kurulan şirketin müşterilerinin teknoloji etrafında kurulmuş yazılım çözümlerine başlamasıyla birkaç ay sonra geliyor. Dağıtılmış kütük başlangıç R3’ü Corda platformunda temel olarak kullanarak HPE, diğerlerinin yanında ödeme ve tanımlama hizmetleri sunmayı planlıyor. Her iki şirket de ortaklıklarını Haziran ayında kamuya açıkladı.

“Görev Kritik Dağıtım Defteri Teknolojisi” olarak adlandırılan ilk ürün sunumu, bulut tabanlı hizmetlerin bir uzantısı olarak işletmeler için tasarlandı. Aynı zamanda HPE’nin de belirttiği gibi, blokçunun kullanıldığı bir dizi ürün teklifi de olacak.

Fortune’e göre HPE, finansal hizmetler sunan şirketler için ürünlerinin bazı sürümlerini özel olarak sattı.

HPE, piyasaya sürülmesinin kesin tarihi belli olmasa da, 2018’in başlarında ortaya çıkacağını belirtti. Buna ek olarak, şirket gelecek yıl ek müşterilerin test ortamlarına erişebileceğini açıkladı.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Almanya, Kripto para ve (ICO) Riskleri Konusunda Uyarıda Bulunuyor

Almanya'nın en büyük finansal düzenleyicisi olan Federal Finansal Denetim Otoritesi (BaFin), ilk madeni para tekliflerine (ICO) yatırım yapma riski konusunda...

Kapat