Baltık Ülkeleri DLT’nin Gelişimini Destekleyecek

Baltık’taki devlet görevlileri, blok zincir gibi teknolojilerin geliştirilmesini destekleme yükümlülüğü içeren bir anlaşmaya varmışlardır. 

Kısa süre önce yayımlanan Mutabakat anlaşmasında Estonya , Letonya ve Litvanya, Maliye Bakanlığı ekonomisinde genişleme ve gelişme için bir dizi faaliyette işbirliği yapma konusunda anlaştılar. Bu süreç belgede belirtildiği gibi dağıtılmış defteri teknolojilerinin tanıtımını içerecektir. (DLT) Amaç sermaye piyasasında yeniliği teşvik etmek.

Ne Estonya ne de Litvanya blokaj sanayisinde yeni değiller. Geçmişte, her iki ülke de ilk dijital para tekliflerini (ICO’lar) ve teknolojinin diğer yönlerini tartıştı ve Litvanya düzenleyicileri, geçen ay finansman blokajı seçeneğinin kullanımı ile ilgili rehberlik yaptı .

Ülke temkinli bir duruş sergileyerek tüketicilerin ICO’ların düzenlenmediğini ve yatırımcıların fonlarını kaybetme riskinin “özellikle yüksek” olduğunu bilmelerini sağladı.

Öte yandan, Estonya, e-ikamet programı için kendi kriptokrasitesini sunacağına inanan, teknolojiye çok daha fazla ilgi göstermektedir. “estcoin” çabaları Avrupa Merkez Bankası gibi kurumlar tarafından eleştirilirken, ülke hala bunu “yarı resmi bir varlık” olarak başlatmayı deniyor.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain 5N1K’Sı

Kripto Paralar, Bitcoin ve Blockchain Kripto Paralar Crypto ve currency kelimelerinin bir araya getirilmesiyle yaratılmış olan cryptocurrency deyimi kripto (şifreli)...

Kapat