SecureKey, IBM Kimlik Doğrulama Sistemi Başlattı

Kanada’da yeni kurulan SecureKey, yakında ülke çapında kimlik doğrulama hizmeti sunan bir blokchain tabanlı sistem başlatacağını açıkladı.

SecureKey CEO’su Greg Wolfond, 2018 yılının başlarında hayata geçirilmesi beklenen yeni dijital kimlik platformu , tüketicilerin cep telefonlarını ve Windows cihazlarını kullanarak hükümetleri, bankaları ve telekom sağlayıcılarını kimliğini kanıtlamalarını sağlayan IBM’in blokaj zinciri teknolojisini kullandığını söyledi.

Bloomberg göre, Wolfond blockchain ID[kimlik] sistemi kontrol etmek ve korsanlara karşı savunmasız değerli bilgileri ele geçirilmesini önlemek ve kişilerin daha güven duyabileceği bir yapı olabileceğini söyledi.

Wolfond ekledi:

“Bu kimlik için dönüşümsel, benimkini kanıtlamamı kolaylaştırıyor ve” kötü adam “ın benim gibi maskarar alması daha zor.”

Bloomberg, Toronto-Dominion Bank’ın, Royal Bank of Canada’nın ve bir dizi büyük finans firmasının programa 30 milyon dolarlık Kanada doları (23.5 milyon dolar) yatırım yaptıklarını söyledi.

ID sistemi,  IBM Blockchain teknolojisinin açık kaynaklı Hyperledger Fabric v1.0  platformunun üzerine inşa  edildiğini şirketin açıkladığı Mart 2017’de tekrar açıklandı .

IBM Blockchain Genel Müdürü Marie Wieck, yeni sistem “kimliği çevreleyen en zorlu güçlüklerle mücadele etmeye yardımcı olacak” dedi.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Wyoming’de Blockchain Koruma Grubu Açıldı..

Salı günü, Wyoming Blockchain Coalition eyaletinde teknoloji kullanımını desteklemek için ilan edildi. Grup,  düzenleyici yükler için lobi yapmak ve blok zinciri...

Kapat