Man Group, Bitcoin Ticaretine Başlamayı Planlıyor

Bir İngiliz hedge fonu olan Man Group, CME Group’un ayarlanabilir vadeli işlem borsası açma planları onaylanırsa Bitcoin ticaretine katılacak.

Business Insider’a göre Man Group, “dünyanın en büyük hedge fonlarından biri” ve fonun web sitesi, fonları 103,5 milyar dolar tutarında yönettiğini belirtiyor.

103.5 milyar dolarlık küçük bir bölüm bile piyasalar üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir, ancak daha da önemlisi, Man Group’un duyuru, dijital para birimini Wall Street’in dikkatinin değeri olarak güçlendirmeye devam ediyor. Bitkon, özellikle geleneksel pazarlarda giderek daha fazla tanınmaktadır.

Benzer şekilde, vadeli işlemler piyasaları ve hedge fonu katılımı, ana finansal sisteme geçiş için daha fazla fırsat ve büyük fakat temkinli yatırımcıları çekmek için daha fazla yol yaratmaktadır.

Hedge fonları yalnızca akredite edilmiş yatırımcılara, yani özkaynakları 1 milyon doları aşanlara açıktır. Bununla birlikte, bu tür fonların, müşterilerine faydalı olacak herhangi bir varlık veya aracın ticaretinde daha büyük yetkileri vardır. Öte yandan, yatırım fonları düzenli perakende yatırımcılara açıktır ancak fonlarını nasıl yatırım yapabilecekleri konusunda büyük kısıtlamalar bulunmaktadır.

Bitcoin ETF, sıradan yatırımcıların Bitcoin’e aracılık ya da emeklilik hesaplarına ekleyerek kolayca erişmesini sağlayacak. Wall Street’in daha fazla kabul edilmesi ve CME gibi düzenlenmiş vadeli işlem piyasalarında daha fazla likidite olması ETF’ye katılacaktır .

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
‘Big Four’ Firması KPMG, Blockchain Avukatlık Grubuna Katılıyor

Kar amacı gütmeyen ticaret birliğine kurumsal üyesi olarak katılan KPMG, yönetim kurulunda bugün bir basın açıklaması yapacak . KPMG'nin dijital muhasebe hizmetleri için global lider olan...

Kapat