Rusya, Şubat ayında Beklenen Cryptocurrency Bill’in Ayrıntılarını Açıkladı

Rusya Maliye Bakanlığı Maliye Bakanı, kriptolitik ücret tasarısının 1 Şubat’a kadar hazır olması bekleniyor. O, daha sonra vergilendirme ve kripto madencilerinin kaydı, kripto para ticaret kısıtlamaları ve ilk madeni paralar (ICO) düzenlemeleri de dahil olmak üzere tasarı hakkında bazı ayrıntıları açıkladı.

Şubat ayında Kripto Tasarısı Bekleniyor

Rus finans bakanlığı ve merkez bankası kripto para birimleri ve ICO’lar için düzenleyici bir çerçeve üzerinde aktif olarak birlikte çalışıyor. Bu , cumhurbaşkanı Vladimir Putin’in düzenlemeleri gelecek yılın Temmuz ayına kadar uygulanması yönündeki talimatını izliyor . Maliye bakan yardımcısı Alexei Moiseev, Rusya ile ilgili röportajda Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 24  TV Channel:

Yanılmıyorsam, teklifler 1 Şubat’a kadar cumhurbaşkanının görevi çerçevesinde formüle edilmelidir.

Bu tasarının Baharda kabul edilmesi ve çok sayıda tartışmanın yapılması öngörülüyor. Tass ayrıca, “Rus parlamentolarının düzenlenmesine ilişkin yasa tasarısının kabulü ile bağlantılı olarak Rusya Federasyonu Medeni Kanununda değişiklik yapılmasının gerekli olmayacağına inanıyor” dedi .

Miner Licensing Vergiler olası Bir Kesinlik

Rusya, Şubat ayında Beklenen Cryptocurrency Bill'in Ayrıntılarını Açıkladı
Olga Skorobogatova.

Maliye bakanlığı, merkez bankasının ilk genel başkan yardımcısı Olga Skorobogatova ile görüş birliğine varıyor. Olga Skorobogatova, bu hafta başlarında “kriptokrasi madenciliği, tüzel kişilerin ve özel girişimcilerin vergilendirilmesi gereken bir faaliyettir” dedi.

Ekim ayında, maliye bakanlığının da önerdi ,kripto madenciler hükümete kayıtlı gerekiyor ve onlarla uğraşırken herhangi alışverişler lisanslı gerektiğini. Ancak Tass Moiseev’in Çarşamba günü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Maliye Bakanlığı kriptokrasi madenciliği için lisans vermeyi düşünmemektedir ancak madencilik vergilendirilecektir.

Kripto-Ticaret Sınırlamaları ve ICO’lar

Kriptokrasi ticareti  konusunda Moiseev , Çarşamba günü Vestifinance tarafından şu sözlerle anlatıldı :

Rusya Federasyonu’nda kriptokrasi ticaretine henüz izin verilmedik; yalnızca ICO önerildi.

Rusya, Şubat ayında Beklenen Cryptocurrency Bill'in Ayrıntılarını AçıkladıDaha sonra önceki pozisyonunu yineledi:”İnsanlara, nitelikli yatırımcılar olsaydı, lisanslı siteleri satın alıp satmalarına izin verilebileceğini söyledik.”

Makaleler, Rus pazarındaki bitkisel ticaret konusunda mümkün olan en kısa sürede ilgili tüm şirketleri kaydetmeyi planlıyor “söz konusu kısıtlayıcı önlemlerin geçicidir” diye ekledi. Bitcoin ticaretinin ” Doğrudan yasalaştırılmadı “diyen Moiseev,” doğrudan yasak yok “dedi.

Tasarı ayrıca ICO düzenlemelerine de değinilecek. Haber merkezinde çıkan haberlere göre, Moiseev “miktarda bir sınır olabilir” açıklamasında bulundu ve “bazı izahname ve yasal zorunluluklar olmalıdır” sözlerini aktardı. Buna ek olarak ICO’lar için bazı ikincil pazarlar olmalı ve ayrıntılarını ekledi; “ihracatcının  satın alabilmesi gerekir” dedi. Ayrıca, ICO yatırımcıları ikincil piyasalar üzerinde simgeleri ticaret yapabilmeli ve tüm bilgiler doğru bir şekilde tasvir edilmelidir.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
XUC, OKEX’e Katıldı

Exchange Birliği platformunu güçlendiren simge olan XUC (Exchange Union Coin), tanınmış bir dijital varlık değişim aracı olan OKEX'te listelenmiştir. 14...

Kapat