Yirmi Banka Hong Kong-Singapur Blockchain Ortaklığına Katılıyor

Yerel bankacılara göre, yirmi kadar banka Hong Kong ve Singapur arasındaki Blockchain destekli ticaret ağına katılmak için imza atabilir . Anlaşma, kurumsal seviyedeki Blockchain uygulamaları açısından her iki ülkeyi de dikkat çekici hale getirecekti.

İki ulusal para konseyi tarafından hazırlanan ve zaten planlanan “işbirliği” yirmi banka katılacak. Genel olarak rakip olarak düşünülen iki ülke, finans ve dijital belgelerin transferini hızlandırmak için birlikte desen yaparak, Asya’daki finans sektöründe önemli bir sıçrama yapacak.

Hong Kong, Çin ile genel bir mücadele ile  karşı karşıya kalırken, Singapur da Asean ile benzer sorunlarla karşı karşıyadır. Birlikte çalıştıklarında, ülkeler ulusların ticarette nasıl birlikte çalıştıklarını yönlendirme fırsatına sahip olacaklar. Örneğin, şu anda bir ülkeden diğer ülkeye yapılan sevkiyat yaklaşık bir gün sürüyor; belgeler ise bir hafta kadar sürüyor. Bu bilgiyi Blockchain’de dijital hale getirmek, bunu sadece saniyeler kadar kesebilir.

Birleşince, ülkeler iki büyük göbeğin güçlü bir mali ittifakı oluşturarak daha önce rekabet halinde olan ülkelerin birlikte çalışabileceği konseptini güçlendiriyorlar. Bir yetkili, “Mesajımız şu ki, bizden biriyle çalışırken ikiniz de birlikte çalışıyorsunuz” dedi.

Comments (No)

Leave a Reply

Önceki yazıyı okuyun:
Coinbase, Kurumsal Yatırımcılar İçin Yeni Depolama Hizmeti Başlattı

Dijital para cüzdan ve döviz başlangıç ​​şirketi Coinbase, kurumsal yatırımcılar için özel olarak tasarlanmış yeni Coinbase Saklama saklama hizmetini sunmayı planlıyor . Hizmeti kullanmak için, müşterinin ayda...

Kapat